Reklama

Brytyjski wywiad: Minął szczyt rosyjskiej ofensywy na Bachmut. Sukces jest mało prawdopodobny

Według brytyjskiego wywiadu okres najsilniejszej ofensywy sił rosyjskich w okolicach Bachtmutu już minął i dalsze sukcesy Federacji Rosyjskiej w tym rejonie, przynajmniej w najbliższym czasie, są mało prawdopodobne.

Publikacja: 03.01.2023 08:21

Brytyjski wywiad: Minął szczyt rosyjskiej ofensywy na Bachmut. Sukces jest mało prawdopodobny

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 314

O sytuacji wokół Bachmutu piszą Brytyjczycy w swoim wtorkowym raporcie wywiadowczym dotyczącym przebiegu wojny na Ukrainie.

Wywiad odnotowuje, że około połowy grudnia regularne oddziały rosyjskie i najemnicy z grupy Wagnera zwiększyli częstotliwość ataków piechoty na pozycje wokół miasta, ale udzielili jej bardzo niewielkiego wsparcia. 

Czytaj więcej

Propagandysta Sołowjow namawia Rosjan, by nie bali się śmierci: Życie jest bardzo przeceniane

"W ciągu ostatnich 10 dni Ukraina rozmieściła znaczne wzmocnienia w celu obrony tego obszaru, a częstotliwość rosyjskich ataków wydaje się zmniejszać w porównaniu ze szczytem w połowie grudnia... Rosyjskie operacje ofensywne w tym obszarze są obecnie co najwyżej na poziomie plutonu lub oddziału. Jest mało prawdopodobne, by w najbliższych tygodniach Rosja była w stanie poczynić znaczące postępy w pobliżu Bachtmutu" - napisano w raporcie.

Reklama
Reklama

Wywiad dodaje, że zarówno strona rosyjska, jak i ukraińska poniosły w tych walkach ciężkie straty.

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1390
Konflikty zbrojne
Tajlandia i Kambodża zapomniały o pokoju. Trump traci zdolność przekonywania
Konflikty zbrojne
Front trzeszczy w szwach. Sukcesy i problemy Ukraińców
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1389
Konflikty zbrojne
Zmasowany atak powietrzny na Ukrainę. Milion osób w Odessie bez prądu i wody
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama