Brytyjski wywiad: Rosja raczej nie osiągnie przełomu w obwodzie donieckim

Brytyjski wywiad wojskowy poinformowałi, że w rejonie Pawłowki i Wuhłedaru w obwodzie donieckim trwają ciężkie walki bez znaczących ruchów frontu i że jest mało prawdopodobne, by Rosjanie dokonali tam przełomu operacyjnego.

Publikacja: 27.11.2022 13:07

Brytyjski wywiad: Rosja raczej nie osiągnie przełomu w obwodzie donieckim

Foto: AFP

"Zauważa, że w tym rejonie obwodu donieckiego od dwóch tygodni toczą się intensywne walki, a linia frontu właściwie się nie przesunęła. Zarówno Rosja jak i Ukraina ściągnęły tam znaczne siły, znane są duże ofiary wśród rosyjskiej piechoty morskiej" - informuje wywiad Wielkiej Brytanii.

Zainteresowanie Rosji tym obszarem tłumaczy się tym, że może on być postrzegany jako dogodny punkt dla dalszej szerokiej ofensywy na północ w celu zajęcia terytorium obwodu donieckiego.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Ile musi wydać Europa, aby obronić się przed Rosją bez USA? Są wyliczenia
Konflikty zbrojne
Jak rosyjski dron trafił do USA? Pomógł Radosław Sikorski i polscy żołnierze
Konflikty zbrojne
Gen. Mieczysław Bieniek: Pierwszy raz słyszę o takich negocjacjach
Konflikty zbrojne
USA mogą osierocić Europę
Konflikty zbrojne
Rosyjski opozycjonista: Druga Jałta jest możliwa. I byłaby lepsza niż całkowity chaos