Rosja: Ukraina ostrzelała wieś po naszej stronie granicy

Gubernator obwodu briańskiego, Aleksander Bogomaz twierdzi, że rosyjska wieś Klimowo została ostrzelana przez ukraińskie Siły Zbrojne.

Publikacja: 14.04.2022 14:45

Obwód briański

Obwód briański

Foto: Олег Р. Вязьмитин, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

arb

Położona przy granicy z Ukrainą wieś Klimowo miała zostać ostrzelana z moździerzy - informuje Interfax. Powołując się na informacje z lokalnego szpitala Interfax podaje, że w wyniku ostrzału siedem osób zostało rannych.

- Niektóre z tych osób zostały odesłane do innego szpitala. Wśród rannych jest dziecko - podaje rozmówca agencji Interfax, którego nazwiska agencja jednak nie podaje.

FSB informuje o ostrzelaniu z terytorium Ukrainy przejścia granicznego

Ostrzelanie miejscowości Klimowo potwierdził na swoim kanale w serwisie Telegram gubernator obwodu briańśkiego, Aleksander Bogomaz. "Siły Zbrojne Ukrainy ostrzelały wieś Klimowo. W wyniku ostrzału dwa budynki mieszkalne zostały uszkodzone, są ofiary wśród mieszkańców. Odpowiednie służby Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych pracują na miejscu" - napisał.

Czytaj więcej

Ukraiński wywiad: Mamy dokumenty dowodzące, że Rosjanie chcieli zdobyć Kijów

Tymczasem FSB informuje o ostrzelaniu z terytorium Ukrainy przejścia granicznego Nowe Jurkowicze.

Przejście graniczne również miało zostać ostrzelane ogniem z moździerzy z terytorium Ukrainy. W wyniku ostrzału uszkodzone miały zostać dwa samochody, znajdujące się na przejściu w momencie, gdy spadły na nie pociski.

Od 11 do 25 kwietnia na terenie obwodu briańskiego obowiązuje żółty alarm jeśli chodzi o zagrożenie terrorystyczne - podaje Interfax. 


Konflikty zbrojne
Putin i Trump atakują Ukrainę. Kłopoty Kijowa przed rozmowami w Rijadzie
Konflikty zbrojne
Kiedy Donald Trump wznowi pomoc wojskową dla Ukrainy? Nieoficjalnie: Umowa o minerałach nie wystarczy
Konflikty zbrojne
Nietypowa taktyka Rosjan w obwodzie kurskim. Żołnierze weszli do gazociągu
Konflikty zbrojne
Elon Musk grozi Ukrainie ws. systemu Starlink. Jest reakcja Radosława Sikorskiego
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Konflikty zbrojne
Elon Musk: Cała linia frontu by upadła, gdybym wyłączył Ukrainie Starlinka