Rosja grozi pozwaniem Wikipedii za artykuł o inwazji na Ukrainę

Federalna Służba Nadzoru Komunikacji, Technologii Informacyjnych i Środków Masowych, znana również jako Roskomnadzor, zapowiedziała, że Wikipedia zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za opublikowanie "niedozwolonych informacji" o inwazji Rosji na Ukrainę.

Publikacja: 31.03.2022 20:02

Rosja grozi pozwaniem Wikipedii za artykuł o inwazji na Ukrainę

Foto: AFP

"Zgodnie z żądaniem Prokuratury Generalnej Rosji, Roskomnadzor wysłał powiadomienie do administracji serwisu internetowego, aby natychmiast usunęła nieścisłe informacje na temat specjalnej operacji wojskowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, mające na celu dezinformację rosyjskich użytkowników" - przekazuje Roskomnadzor.

Zaznaczono, że Wikipedii grozi kara w wysokości 4 milionów rubli (47 480 dolarów).

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Przełomowa deklaracja Trumpa po spotkaniu z Macronem. "Pozbędziemy się problemu wojny w Ukrainie"
Konflikty zbrojne
Gen. Waldemar Skrzypczak wyjaśnia, dlaczego nie boi się Rosji. „Armia ukraińska jest niepokonana”
Konflikty zbrojne
Hołownia opowiedział co działo się na posiedzeniu RBN. Zapytany o wpis Tuska o Błaszczaku powiedział o "zgrzycie"
Konflikty zbrojne
Sondaż: Kto wygra wojnę na Ukrainie? Polacy odpowiedzieli. Wyróżniają się zwolennicy Konfederacji
Konflikty zbrojne
Gen. Roman Polko: To, co proponują USA, to nie warunki pokoju, tylko kapitulacji