Aktualizacja: 07.07.2020 15:34 Publikacja: 07.07.2020 15:34
Foto: AFP
Dwa duże fundusze inwestycyjne, Gramercy i FinTech oświadczyły, że poprą taką umowę, choć nie było jeszcze oznak, czy zyska ona aprobatę największego bloku wierzycieli, BlackRock i Fidelity, którzy mogą storpedować porozumienie. „Cieszymy się, że możemy poprzeć ofertę Argentyny, bo przewiduje zrównoważenie długu, co jest istotne dla trwałego, wysokiego i obejmującego wszystkie sektory wzrostu gospodarczego" — stwierdziły we wspólnym komunikacie.
5 lipca władze z Buenos Aires złożyły poprawioną i „ostateczną" ofertę restrukturyzacji ok. 65 mld dolarów zadłużenia zagranicznego, aktualną do 4 sierpnia. Przewiduje zmniejszenie zasadniczego długu, zwiększenie wypłat wierzycielom (Argentyna zaczęłaby spłacać dług po roku a nie po 3 latach, jak przewidywała oferta z kwietnia, kupon od płatności byłby początkowo niski, ale mógłby wzrosnąć do 5 proc.), skraca czas oczekiwania i zmienia kluczowe klauzule prawne, które były przyczyną napięcia i impasu w negocjacjach w połowie czerwca, gdy Argentyna walczyła ze skutkami pandemii. Po zastrzeżeniach dwóch grup posiadaczy obligacji Argentyna wyjaśniła, że posiadacze obligacji z umowy zawartej w 2005 r. będą mogli wymienić je na nowe obligacje w ramach tej samej umowy dającej wierzycielom większą ochronę.
Wzrost kapitalizacji rynkowej spółek z udziałem Skarbu Państwa, wieloletnie strategie kluczowych firm, start pot...
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomer...
Agencja ratingowa S&P poinformowała o dokonaniu półrocznego przeglądu ratingu Polski, bez publikacji aktualizacj...
Chcesz dostać miliard dolarów? Przyleć do Moskwy i stań na trybunie obok dyktatora poszukiwanego międzynarodowym...
W piątek w Nancy Polska ma podpisać traktat z Francją. Ma on być także podstawą do pogłębienia współpracy w sekt...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas