Allegro wypycha mBank z WIG20

GPW Benchmark oficjalnie potwierdził awans Allegro do indeksu polskich blue chips. E-commercowy gigant będzie w nim notowany po raz pierwszy w czwartek, 15 października.

Publikacja: 13.10.2020 12:38

Allegro wypycha mBank z WIG20

Foto: Bloomberg

Po sesji 14 października zostanie przeprowadzona korekta nadzwyczajna portfeli indeksów, w wyniku której Allegro zastąpi mBank w indeksie WIG20 - podał GPW Benchmark. Oznacza to, że pierwszą sesją z Allegro w gronie blue chips będzie czwartek, 15 października.

W mWIG40 mBank zastąpi VRG, które dołączy do sWIG80 w miejsce Instalu Kraków. Na liście uczestników indeksu WIG30 Allegro zastąpi Energę. Korekta nadzwyczajna indeksów wynika z debiutu akcji spółki Allegro, dla której wartość akcji w wolnym obrocie w dniu pierwszego notowania stanowi co najmniej 5 proc. wartości kapitalizacji portfeli indeksów odpowiednio WIG20 oraz WIG30 na sesji w tym dniu.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Giełda
Indeksy podnoszą się bez przekonania
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Giełda
Simple, Sygnity, a teraz przyszedł czas na Asseco. Jakie plany ma grupa TSS?
Giełda
Widmo kolejnej wojny handlowej straszy na giełdach
Giełda
Lekka korekta na koniec rewelacyjnego stycznia na GPW
Giełda
Polski informatyczny gigant ma nowego inwestora. Akcje drożeją na giełdzie