GPW: Neutralne otwarcie

Początek piątkowej sesji nie wskazuje jednoznacznie, w którą stronę będzie podążał WIG20. Kupujący utrzymują jednak przewagę w przypadku średnich spółek.

Publikacja: 06.08.2021 09:10

GPW: Neutralne otwarcie

Foto: Bloomberg

W czwartek WIG20 zakończył dzień nieznaczną stratą o 0,06 proc. Na początku piątkowego handlu popyt i podaż toczą wyrównany bój i indeks blue chips traci skromne 0,03 proc. Na szczycie tabeli znajduje się Asseco, które podało wstępne wyniki za I półrocze. Notowania spółki rosną o 3,1 proc.

Zdecydowanie lepiej radzą sobie średnie spółki. mWIG40 rośnie o 0,6 proc. Z kolei sWIG80 zyskuje 0,3 proc.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Giełda
Donald Trump nakręcił inwestorów w Rosji. Giełda zawiesiła usługi
Giełda
Giełda prze naprzód, WIG20 najwyżej od siedmiu lat. Koniec wojny?
Giełda
Euforia na rosyjskiej giełdzie po rozmowie Trumpa z Putinem
Giełda
Co czeka gorący rynek fuzji i przejęć
Giełda
Bycze akcenty na koniec tygodnia na GPW. Diagnostyka dała zarobić inwestorom