Reklama
Rozwiń
Reklama

Fundusze pieniężne, ranking 2013

Novo Gotówkowy pojawił się w rankingu po raz pierwszy i od razu wskoczył na najwyższe miejsce.

Publikacja: 24.10.2013 03:20

W grupie najbardziej bezpiecznych funduszy pieniężnych w tym roku zwyciężył fundusz Novo Gotówkowy. Został on sklasyfikowany w naszym  rankingu po raz pierwszy. I dzięki ponadprzeciętnym wynikom inwestycyjnym zepchnął na drugą pozycję ubiegłorocznego zwycięzcę, Amplico Pieniężny. Różnica wyniosła niespełna 3 pkt. Śmiało możemy więc powiedzieć, że mamy do czynienia z dwoma równorzędnymi funduszami.

Na trzecim miejscu uplasował się PKO Skarbowy, co oznacza awans o jedną pozycję w stosunku do ubiegłorocznego rankingu. Miejsce na podium straciły natomiast UniKorona Pieniężny (spadek na czwartą pozycję) oraz Aviva Investors Depozyt Plus; ten ostatni przesunął się o pięć miejsc w dół.

—c.a.

Łukasz Witkowski, Departament Zarządzania Portfelami Papierów Dłużnych PKO TFI

W nadchodzących kwartałach zamierzamy wykorzystać możliwości rynku obligacji korporacyjnych. Bardzo dobre wyniki naszych funduszy obligacji w kilku ostatnich latach to przede wszystkim rezultat trafnych decyzji inwestycyjnych dotyczących polskich obligacji skarbowych. Dodatkowo zarobiliśmy na euroobligacjach i obligacjach zagranicznych, a w ramach tych inwestycji sukcesem okazało się umiejętne zarządzanie ryzykiem walutowym. Cykl obniżek stóp procentowych mamy już za sobą. W przyszłym roku znaczące jest prawdopodobieństwo wyraźniejszego ożywienia gospodarczego. W najbliższych kwartałach można się spodziewać wzrostu stóp. Dlatego zamierzamy utrzymać strategię aktywnego zarządzania obligacyjną częścią portfela oraz wykorzystać możliwości, jakie oferuje rynek obligacji korporacyjnych. Obecnie trudno stwierdzić, czy OFE będą miały wyraźny wpływ na rynek funduszy inwestycyjnych. Musimy poczekać na ostateczną wersję ustawy dotyczącej reformy OFE.

Reklama
Reklama
Materiał Promocyjny
Lokaty mobilne: Nowoczesny sposób na oszczędzanie
Ekonomia
KGHM optymalizuje zagraniczny portfel
Ekonomia
Apelują do Orlen Termika. Chodzi o zamówienia dla dostawców spoza UE
Ekonomia
PGE odstąpiła od ważnej umowy. Naliczono wysokie kary
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama