Śmierć żołnierza na granicy. Białoruś reaguje na notę protestacyjną

Konieczne jest przywrócenie normalnych kontaktów granicznych, aby takie tragedie nie miały miejsca - tak rzecznik białoruskiego MSZ Anatolij Głaz komentuje śmierć polskiego żołnierza na granicy i notę protestacyjną MSZ w Warszawie.

Publikacja: 07.06.2024 11:47

Rzecznik białoruskiego MSZ Anatolij Głaz

Rzecznik białoruskiego MSZ Anatolij Głaz

Foto: mfa.gov.by

amk

W czwartek w Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł 21-letni szeregowy Mateusz Sitek, raniony nożem w klatkę piersiową przez „migranta” na granicy polsko-białoruskiej.

Polski MSZ wezwał w czwartek chargé d'affaires Białorusi do siedziby ministerstwa, gdzie wręczono mu notę protestacyjną., w której Radosław Sikorski domaga się ustalenia przez władze Białorusi tożsamości mordercy i wydania go stronie polskiej

Pozostało jeszcze 82% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Dyplomacja
Spotkanie Duda-Trump. Biały Dom: "Potwierdziło nasz bliski sojusz"
Dyplomacja
USA zaniechają ścigania Rosji za zbrodnie wojenne? Chcą powrotu Moskwy do "cywilizowanego świata"
Dyplomacja
Spełni się marzenie Putina? Kreml i Biały Dom dementują
Dyplomacja
Trump o udziale Zełenskiego w negocjacjach: Nie sądzę, aby był bardzo ważny
Dyplomacja
Prezydent Andrzej Duda leci do Waszyngtonu