Konferencja o rewolucyjnych zmianach dla sygnalistów

Już 8 października 2020 r. odbędzie się WHISTLEBLOWING SUMMIT, konferencja online podczas której kompleksowo omówiona zostanie ochrona sygnalistów.

Publikacja: 06.10.2020 09:00

Konferencja o rewolucyjnych zmianach dla sygnalistów

Foto: materiały prasowe

„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym WHISTLEBLOWING SUMMIT

W trakcie 8 godzin prelekcji prowadzonych przez 24 prelegentów poruszone zostaną tematy takie jak m.in. skuteczne wdrożenie i zarządzanie systemem whistleblowingowym, planowanie, wdrażanie i utrzymanie systemu dla sygnalistów w celu zapewnienia bezpieczeństwa i udoskonalenia organizacji, system whistleblowingowy a RODO - jakie dokumenty opracować, kto jest kim w procesie przetwarzania danych.

Ochrona sygnalistów będzie niezwykle istotnym tematem dla wszystkich podmiotów prawnych i prywatnych firm zatrudniających powyżej 250 pracowników. Do końca 2021 r. będą zobowiązane pod groźbą sankcji do wdrożenia wymogów dyrektywy unijnej określającej szereg obowiązków w zakresie ochrony sygnalistów.

Dyrektywa UE dotycząca ochrony sygnalistów może przynieść znacznie dalej idące skutki prawne i społeczne niż RODO, a czasu na efektywne wdrożenie jej wymogów przez obowiązane organizacje jest coraz mniej. Podmioty publiczne oraz przedsiębiorcy, których obejmą nowe regulacje, powinni już w tym momencie podejmować pierwsze kroki w celu dokonania przeglądu i ewentualnej rozbudowy istniejących polityk i procedur, kształtowania świadomości prawnej i etycznej pracowników, a także zaopatrzenia organizacji we właściwe narzędzia i rozwiązania techniczne.

Będąc świadomi tego, jak z punktu widzenia bezpieczeństwa i doskonalenia organizacji, a w związku z tym kompleksowego i systemowego podejścia do nowych regulacji – jest termin ochrony sygnalistów, postanowiliśmy zorganizować WHISTLEBLOWING SUMMIT. Wiedza w tym obszarze jest wciąż niewielka zarówno w organizacjach z sektora publicznego, jak i prywatnego a my chcemy ich uświadamiać i edukować, by odpowiednio przygotowali się na zmiany – mówią Jarosław Kamiński (adwokat, Associate Partner w Rödl & Partner) i Rafał Hryniewicz (Prezes Zarządu E-nform Sp. z o.o.) – organizatorzy wydarzenia.

Efektywne wdrożenie systemu ochrony sygnalistów, przynoszące istotne korzyści organizacjom (m.in. bezpieczeństwo, stabilny rozwój), a nie ryzyka (m.in. sankcje, utrata wizerunku) to proces skomplikowany, wymaga zaangażowania oraz świadomego i konsekwentnego działania już na etapie planowania. Konferencja WHISTLEBLOWING SUMMIT odpowiada na te potrzeby. To wyjątkowe pod względem merytorycznym i praktycznym wydarzenie, które w dogłębny i rzetelny sposób przedstawia najistotniejsze aspekty whistleblowingu, czyli zgłaszania nadużyć przez sygnalistów.

Wydarzenie dedykowane jest osobom zarządzającym, specjalistom ds. HR, IOD-om, audytorom wewnętrznym, specjalistom ds. compliance, a także poszukującym użytecznej wiedzy o skutecznym wdrożeniu i utrzymaniu systemu dla sygnalistów.

W trakcie WHISTLEBLOWING SUMMIT omówione zostaną zagadnienia z obszaru prawa, technologii, psychologii, zarządzania, w tym m.in. dotyczące bezpieczeństwa systemów whistlebowingowych oraz przetwarzania danych osobowych w tych systemach. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielą się uznani w branży prelegenci.

To także unikatowe wydarzenie pod względem organizacyjnym. Technologia połączy ponad 20 ekspertów z uczestnikami, którzy będą mieli możliwość ciągłej interakcji z prelegentami nadającymi z warszawskiego studia nagrań. W odpowiedzi na zmieniające się warunki sanitarne, by spełnić wymogi bezpieczeństwa, konferencja odbędzie się online.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym WHISTLEBLOWING SUMMIT

Biznes
KE zapowiada deregulację, Chiny odpowiadają cłami odwetowymi, a Polska poza europejskim modelem AI
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Biznes
GPW: Spółki z sektora medycznego pod lupą
Biznes
Wojna celna Trumpa zawieszona, przemysł w Europie się stabilizuje, a Wielka Brytania chce resetu z UE
Biznes
Sądne dni w sporze o imperium Zygmunta Solorza
Biznes
Ontario zakazuje prowadzenia interesów z firmami z USA. Silny cios w Elona Muska