OPEC+ spuszcza ropę ze smyczy

Przełomowa decyzja eksporterów ropy. Kraje porozumienia o zamrożeniu wydobycia ropy (OPEC +) zgodziły się na stopniowe zwiększanie produkcji surowca w ciągu trzech miesięcy, czyli w maju-lipcu.

Aktualizacja: 02.04.2021 06:15 Publikacja: 01.04.2021 21:28

OPEC+ spuszcza ropę ze smyczy

Foto: Adobe Stock

Poinformował o tym Aleksander Nowak, wicepremier i minister energii Rosji.

„Dziś na spotkaniu OPEC + podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu zwiększania wydobycia od maja. A przypomnę, że od lutego do kwietnia produkcja była zamrożona. Dziś zdecydowaliśmy się rozpocząć ożywienie rynku ropy w ciągu trzech miesięcy począwszy od maja. W ten sposób osiągniemy te parametry, które zostały ustalone w porozumieniu” - powiedział rosyjski urzędnik.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Biznes
Kolejny koncern zbrojeniowy z Unii będzie produkował na Ukrainie
Biznes
Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu? Wiele osób popełnia ten sam błąd
Biznes
Trump pozbywa się papierowych słomek. To (częściowo) dobra decyzja, mówią ekolodzy
Biznes
TikTok powraca do sklepów z aplikacjami Apple i Google w USA
Biznes
Kto dostarczy okręty dla Polski, nowe cła USA i zmiany w programie mieszkaniowym