Covid-19: Bank Światowy przeznaczy 2 mld dolarów na szczepienia

Bank Światowy przeznaczy do końca kwietnia 2 miliardy dolarów na sfinansowanie szczepień przeciwko Covid-19 w około 40 krajach rozwijających się - poinformował dyrektor zarządzający tej instytucji Axel van Trotsenburg.

Aktualizacja: 10.04.2021 10:18 Publikacja: 10.04.2021 08:49

Szczepienia w Indiach

Szczepienia w Indiach

Foto: AFP

ula

To część puli około 12 miliardów dolarów, którą Bank Światowy udostępnił w całości na rozwój, dystrybucję i produkcję szczepionek w krajach o niskim i średnim dochodzie - informuje agencja Reutera.

Walkę z koronawirusem na świecie można wygrać tylko, jeśli szczepienia w krajach rozwijających przyspieszą. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że istniejące szczepionki mogą stać się nieskuteczne, jeśli wirus nadal będzie rozprzestrzeniał się i mutował.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Biznes
Ciemne chmury nad amerykańską zbrojeniówką. Wykorzystają to firmy z Europy?
Biznes
Liczne biznesy Dmitrija Miedwiediewa. Gigantyczna posiadłość ukryta nad Wołgą
Biznes
Zespół Brzoski będzie działał do końca maja. Po 100 dniach zakończy pracę
Biznes
Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta: do KPRM trafiła ocena skutków regulacji
Biznes
Inpost przejmuje brytyjską spółkę. Meloni w Białym Domu oczarowuje Trumpa