Miliarder zwolnił 45 tysięcy osób. „Zrobiłem im przysługę”

Tilman Feritta uważa, że dzięki temu, że wyrzucił ludzi z pracy, mogą być oni pierwsi w kolejce po zasiłek.

Aktualizacja: 14.04.2020 13:52 Publikacja: 14.04.2020 13:30

Miliarder zwolnił 45 tysięcy osób. „Zrobiłem im przysługę”

Foto: Fotorzepa, Ryszard Waniek

Miliarder Timan Fertitta ma w swoim posiadaniu firmę Landry’s, której działalność koncentruje się na kasynach, hotelach czy restauracjach. Biznesmen ma również parki rozrywki i kilka klubów sportowych. Jego biznesy w czasie epidemii Covid-19 są, w zasadzie, wyłączone z funkcjonowania albo z uwagi na wprowadzane obostrzenia, albo z uwagi na zmianę zachowań konsumentów podczas trwania zagrożenia.

Stacja Fox News przeprowadziła z biznesmenem wywiad w ostatnich dniach. Prowadzący Brian Kilmeade zapytał Fertittę o to, jak sobie radzi w czasie spowodowanego przez pandemię kryzysu. Tilman Fertitta stwierdził, że radzi sobie „całkiem nieźle”. Od razu jednak przyznał, że zwolnił 45 tysięcy ludzi, co według biznesmena jest „straszne niefortunne”. Fertitta uważa, że należy wrócić do normalnego funkcjonowania tak szybko „jak to możliwe”. Rosnąca liczba bezrobotnych to „smutna strona kryzysu” według miliardera.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Człowiek ze złotym klozetem, czyli korupcja w rosyjskiej drogówce
Biznes
Zełenski spotka się z Putinem. Chiny i USA na drodze do porozumienia?
Biznes
Wyszukiwarka Google już nie taka popularna. Co zrobi gigant?
Biznes
Londyn uderza w Moskwę największymi sankcjami w historii
Biznes
Nowy prezes PGZ przyszedł z Grupy Azoty
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem