Barnier: umowa brexitowa w zasięgu ręki

Funt zyskiwał w środę rano 0,8 proc. wobec dolara, po tym jak Michel Barnier, główny unijny negocjator brexitowy stwierdził, że umowa handlowa z Wielką Brytanią jest w zasięgu ręki.

Aktualizacja: 21.10.2020 11:21 Publikacja: 21.10.2020 11:08

Barnier: umowa brexitowa w zasięgu ręki

Foto: AFP

- Pomimo trudności z jakimi się mierzymy, umowa jest w naszym zasięgu, jeżeli obie strony będą chciały pracować konstruktywnie i osiągnąć kompromis oraz jeśli będziemy w stanie zrobić postępy w nadchodzących dniach, opierając się na prawie a także rozwiązać w ciągu kilku dni najbardziej palące sprawy – powiedział Barnier występując w Parlamencie Europejskim.

Jego słowa wlały optymizm na rynki. Jeszcze w piątek brytyjski premier Boris Johnson ostrzegał brytyjskich przedsiębiorców, by przygotowali się na to, że nie będzie umowy handlowej z UE.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Biznes
Ciemne chmury nad amerykańską zbrojeniówką. Wykorzystają to firmy z Europy?
Biznes
Liczne biznesy Dmitrija Miedwiediewa. Gigantyczna posiadłość ukryta nad Wołgą
Biznes
Zespół Brzoski będzie działał do końca maja. Po 100 dniach zakończy pracę
Biznes
Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta: do KPRM trafiła ocena skutków regulacji
Biznes
Inpost przejmuje brytyjską spółkę. Meloni w Białym Domu oczarowuje Trumpa