Aktualizacja: 22.04.2015 14:53 Publikacja: 22.04.2015 14:53
Foto: Bloomberg
Global Citizenship Report — GCR wydawany jest już od siedmiu lat. Ma on za zadanie pokazywać działania przedsiębiorstwa na rzecz środowiska. Wśród najważniejszych dokonań wyszczególnionych w tegorocznym raporcie GCR, FedEx wymienia zaangażowanie w zmniejszanie wpływu swojej działalności na środowisko i odnotowane w tym zakresie postępy. I tak, dzięki oszczędnościom na paliwie udało się uniknąć emisji ponad 976 tys. ton dwutlenku węgla. - Osiągnięcia te są efektem inicjatywy FedEx Fuel Sense i programu modernizacji samolotów – czytamy w raporcie. - Od 2007 r. program Fuel Sense pozwolił FedEx zaoszczędzić łącznie ponad 1,25 mld litrów paliwa do silników odrzutowych, co stanowi równowartość pojemności 500 olimpijskich basenów pływackich.
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Wysokie ceny energii, wynikające z państwowego monopolu jej produkcji z węgla z nierentownych kopalń, plus monopol przesyłu – oto jedna z przyczyn spadku konkurencyjności naszego przemysłu.
W czasach intensywnej transformacji rolniczej, jak pokazują działania w UE, współpraca między rolnikami jest kluczowa dla zwiększenia konkurencyjności i wprowadzania innowacji.
Rozwój i innowacje na obszarach wiejskich są kluczowe dla przyszłości rolnictwa, a lokalni liderzy wskazujący wyzwania i edukujący w zakresie potrzebnych zmian to jeden z najważniejszych, a niedostrzegalnych elementów wprowadzania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.
Rolnictwo zmienia swoje podejście do energetyki dzięki dofinansowaniu, wysokim rachunkom oraz... wymaganiom klientów dotyczącym żywności.
Korporacyjne umowy na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE) mogą wesprzeć realizację strategii dekarbonizacji oraz spełniania wymogów w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju.
Dla producentów żywności dostępne są polisy oraz kredyty na wsparcie po stratach, jednak praktyka pokazuje, że potrzebne są modyfikacje warunków ubezpieczeń. Bardziej pomocna powinna być także aplikacja suszowa.
Naukowcy twierdzą, że odkryli potencjalne źródło zielonej i niewyczerpanej energii. Mogą też ustalić, jak naprawdę powstało życie na Ziemi.
Należąca do Grupy Orlen spółka Orlen Wind 3 zakupiła za ok. 1,15 mld zł dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 280 MW oraz farmę wiatrową o mocy 26 MW. Orlen zwiększy swoje moce w energetyce odnawialnej o blisko jedną trzecią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas