Aktualizacja: 14.09.2015 21:00 Publikacja: 14.09.2015 21:00
SRK dopuściła do negocjacji wszystkie firmy, które złożyły oferty wstępne na zakup kopalni. Wśród zainteresowanych przejęciem tego nierentownego dziś zakładu znalazły się: państwowy Węglokoks Kraj, spółka celowa RSG, której jedynym udziałowcem jest obecnie Tauron, oraz FTF Columbus – firma powiązana z Michałem Sołowowem, kontrolującym m.in. chemiczny Synthos. Rozmowy ruszą we wtorek i potrwają do czwartku. – Negocjacje mają doprowadzić do sprzedaży kopalni do 25 września – zapowiada Witold Jajszczok, rzecznik SRK.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa będzie firmy sporo kosztować. Ale to niejedyny problem. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie bowiem nawet sprawy z czekających ich obowiązków.
Po panicznym sprowadzaniu z całego świata węgla w 2022 r. pozostały niewykorzystane zwały i wiele wątpliwości.
Najbardziej zaangażowane w rozwój SMR firmy – Orlen Synthos Green Energy i KGHM – podtrzymują opinię o atrakcyjności tej technologii. Wątpliwości dotyczą terminów.
Tomasz Ślęzak został w wybrany przez radę nadzorczą Węglokoksu nowym prezesem. Zastąpił Tomasza Heryszka, który był prezesem Węglokoksu od maja 2019 r. Nowy prezes pracował wcześniej w hutniczej spółce ArcelorMittal Poland.
Synthos nie wyklucza, że Orlen może wycofać się z planów wspólnej budowy floty modułowych reaktorów atomowych (SMR), ale na pewno nie wpłynie to na realizację samego przedsięwzięcia, poinformował w rozmowie z ISBnews prezes Synthosu Zbigniew Warmuz.
Mariusz Kamiński, do niedawna odpowiedzialny za służby specjalne w poprzednim rządzie, zarzuca spółce Orlen Synthos Green Energy, na którą wpływ ma Orlen i Synthos kierowane odpowiednio przez Daniela Obajtka oraz Michała Sołowowa, kłamstwa i manipulacje, jakoby służby miały utrudniać rozwój małego atomu.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało decyzję zasadniczą dla lokalizacji małych reaktorów atomowych spółki Orlen Synthos Green Energy. Media informowały wczoraj, że decyzje blokuje Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Spółka celowa Orlenu i Synthosu potwierdza, że ABW miało swoje zastrzeżenia.
W pierwszej połowie br. polskie kopalnie wydobyły prawie 4,7 mln ton węgla kamiennego mniej niż przed rokiem. Sprzedaż była również mniejsza prawie o 6,4 mln ton rok do roku. Czy będzie potrzebna interwencja rządu na rynku węgla w postaci dodatkowego importu jak w poprzednim roku? Zapowiedź największej spółki energetycznej w kraju wskazuje, że takich planów w tym roku już nie ma.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas