Tomasz Hinc nowym prezesem Azotów

Tomasz Hinc, dotychczasowy wojewoda zachodniopomorski, stanie na czele Grupy Azoty.

Aktualizacja: 14.11.2020 16:36 Publikacja: 14.11.2020 15:14

Tomasz Hinc nowym prezesem Azotów

Foto: Fotorzepa, Piotr

W fotelu prezesa tarnowskiej spółki nawozowej Tomasz Hinc zastąpi Wojciecha Wardackiego, który został odwołany przez radę nadzorczą 22 października.

Tomasz Hinc obejmie stanowisko prezesa największej krajowej spółki chemicznej 1 grudnia. Od 5 marca 2018 r. jest wojewodą zachodniopomorskim. W latach 2016–2018 pełnił funkcję wiceprezesa Grupy Azoty, odpowiedzialnego za zakupy, surowce i logistykę.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Biznes
KE zapowiada deregulację, Chiny odpowiadają cłami odwetowymi, a Polska poza europejskim modelem AI
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Biznes
GPW: Spółki z sektora medycznego pod lupą
Biznes
Wojna celna Trumpa zawieszona, przemysł w Europie się stabilizuje, a Wielka Brytania chce resetu z UE
Biznes
Sądne dni w sporze o imperium Zygmunta Solorza
Biznes
Ontario zakazuje prowadzenia interesów z firmami z USA. Silny cios w Elona Muska