Aktualizacja: 17.11.2024 14:31 Publikacja: 02.03.2022 21:33
Przejście graniczne Zosin-Uściług
Foto: PAP/Wojtek Jargiło
Według ostatnich informacji granicę z Polską przekroczyło do środy ok. 500 tys. obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. To osoby chcące pozostać w kontakcie z bliskimi, których zostawiły w ojczyźnie. Stąd telefon komórkowy i dostęp do internetu to dla nich ważne kwestie. Polskie sieci komórkowe, w tym należące do giełdowych grup Orange i Plus, starają się na te potrzeby odpowiedzieć. W tym celu zawierają z operatorami ukraińskimi porozumienia pozwalające oferować darmowe usługi w roamingu i tanie połączenia międzynarodowe. Przygotowały także darmowe startery z kartami SIM i usługami, ale ich dystrybucja to nie taka prosta sprawa.
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
13 zestawów bezzałogowców obserwacyjnych FlyEye za prawie 100 mln zł - to najnowsza umowa na zakup polskiego uzbrojenia, którą podpisze resort obrony. Przez ostatni rok MON podpisało 15 umów na ponad mld zł.
Dzięki odpowiedniej segregacji możliwy jest recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów. Słoiki poddawać mu można wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie energii. Co jednak, gdy słoik jest brudny?
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Polski samochodowy rynek wtórny jest bardzo mocno uzależniony od prywatnego importu. Ocenia się, że blisko dwie trzecie aut osobowych zarejestrowanych w Polsce miało już właścicieli za granicą.
„Nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Wczorajszy atak, jeden z największych w tej wojnie, udowodnił, że dyplomacja telefoniczna nie może zastąpić prawdziwego wsparcia całego Zachodu dla Ukrainy” – skomentował na Twitterze premier Donald Tusk.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Izraelskie wojsko wysłało w niedzielę wezwania do dużej liczby członków społeczności ultraortodoksyjnej. Chce w ten sposób wzmocnić swoje siły, lecz może to zaostrzyć napięcia między religijnymi i świeckimi Izraelczykami.
W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przeprowadzili jeden z najbardziej masywnych ataków na Ukrainę. Prezydent Zełenski mówił o ponad 200 rakietach i dronach użytych do ataku na duże ukraińskie miasta z Kijowem, Odessą i Dnieprem na czele.
"Poderwane zostały dyżurne pary myśliwskie, a naziemne systemy obrony powietrznej i rozpoznania radiolokacyjnego osiągnęły stan najwyższej gotowości" – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W Planie Zwycięstwa, który prezydent Ukrainy przekazał sojusznikom, zawarta jest tajna klauzula, ukrywana dotąd przed opinią publiczną. Ma "przeciągnąć" Trumpa na stronę Ukrainy - pisze niemiecki "Welt".
"Financial Times", powołując się na analizę ukraińskiego wywiadu pisze, że na terytorium Rosji są już północnokoreańskie wyrzutnie rakietowe i samobieżne haubice.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas