Embraer chce sprzedać Niemcom samolot transportowy KC-390

Na rynku transportowych samolotów dla wojska jest spora konkurencja. Dlatego też prezes brazylijskiego Embraera osobiście przekonuje Berlin do zakupu samolotów produkowanych właśnie przez jego koncern.

Aktualizacja: 04.02.2017 17:08 Publikacja: 04.02.2017 16:28

Paulo Cesar Silva

Paulo Cesar Silva

Foto: Bloomberg

Paulo Silva jest przekonany, że rząd w Berlinie jest zainteresowany samolotami transportowymi KC-390. - Liczymy, że wejdziemy na rynek niemiecki tym modelem - podkreśla Silva.

KC-390 raczej nie powinien obawiać się konkurencji ze strony modelu A400M Airbus-Transporters, który uważany jest za problematyczny z powodu licznych usterek - przypomina Paulo Silva. A400M jest większy, ale za to KC-390 bardziej zwrotny - zachwalał prezes. - To żadna tajemnica, ale rząd Portugalii też jest nimi zainteresowany - podkreśla Silva.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Biznes
Liczne biznesy Dmitrija Miedwiediewa. Gigantyczna posiadłość ukryta nad Wołgą
Biznes
Zespół Brzoski będzie działał do końca maja. Po 100 dniach zakończy pracę
Biznes
Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta: do KPRM trafiła ocena skutków regulacji
Biznes
Inpost przejmuje brytyjską spółkę. Meloni w Białym Domu oczarowuje Trumpa
Biznes
Jak deregulacja może pomóc firmom? Ich oczekiwania sprawdził PIE