Ruszył biotechnologiczny inkubator UW i Roche

Uniwersytet Warszawski zawarł porozumienie z firmą Roche Polska, światowym liderem innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego.

Aktualizacja: 24.11.2017 17:04 Publikacja: 24.11.2017 17:02

Ruszył biotechnologiczny inkubator UW i Roche

Foto: 123RF

Dzięki współpracy, w ramach utworzonego w tym roku Inkubatora UW, powstanie BioMed Academy - autorski program akceleracyjny dla studentów, doktorantów i pracowników UW. To innowacyjna forma współdziałania uczelni i biznesu, w ramach której - obok edukacyjnego i praktycznego bloku dydaktycznego - opracowana zostanie ścieżka rozwoju projektów z obszarów biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki.

UW zmienia sposób kształcenia i wspierania swoich studentów. Uczelnia kładzie coraz większy nacisk na pobudzanie myślenia przedsiębiorczego oraz budowanie interdyscyplinarnych zespołów naukowych. Jednym z flagowych przedsięwzięć uniwersytetu jest Inkubator Przedsiębiorczości utworzony w marcu 2017 r. W krótkim okresie od uruchomienia programu, z oferty Inkubatora UW skorzystało już ponad 1000 studentów.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Biznes
Chiny zbliżają się do UE. Rekord na GPW. Ukrainie grozi niewypłacalność
Biznes
Unia Europejska nie wycofuje się z ESG
Biznes
Trwa konkurs dziennikarski „Voice Impact Award”
Biznes
Davos w cieniu skandalu. Założyciel forum oskarżany o nadużycia finansowe i etyczne
Materiał Partnera
Kurierzy z międzynarodowymi walizkami