Rośnie zainteresowanie gotówką. NBP zapewnia, że pieniędzy wystarczy

Największe banki w Polsce dostrzegają wzmożone wypłaty gotówki, ale zapewniają, że obsługują je bez problemu. Jednocześnie zalecają korzystanie z obrotu bezgotówkowego, także ze względów higienicznych.

Aktualizacja: 13.03.2020 17:41 Publikacja: 13.03.2020 17:29

Rośnie zainteresowanie gotówką. NBP zapewnia, że pieniędzy wystarczy

Foto: Adobe Stock

- Od paru dni obserwujemy lokalne, czyli występujące tylko w niektórych placówkach, lekkie zwiększenie operacji wypłat gotówki. Na bieżąco monitorujemy sytuację i dowozimy gotówkę do tych oddziałów, gdzie jest ona potrzebne – mówi Rafał Kozłowski, wiceprezes PKO BP. Zapewnia, że z punktu widzenia całkowitej płynności banku jest to nieistotne zjawisko.

Gotówka ma wzięcie

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Banki
Historyczne zyski BNP Paribas. Bank zawarł już ponad 5,5 tys. ugód z frankowiczami
Banki
Rekordowy zysk PKO BP w 2024 roku. Ogromna kwota trafi do akcjonariuszy
Banki
Zysk Citi Handlowego spadł aż o 22 proc. rok do roku
Banki
Drogie kredyty w Polsce? To nie wina banków – przekonuje ZBP
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Banki
EBC podjął decyzję w sprawie stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń