Dwa dni bez nowych zarażeń koronawirusem w Wuhan

Liczba zarażeń koronawirusem wykrytych u osób przybywających do Chin spoza granic tego kraju wyniosła w czwartek 39. Jednocześnie drugi dzień z rzędu w całych Chinach - w tym Wuhan, mieście, które było pierwszym na świecie ogniskiem epidemii wirusa SARS-CoV-2, nie stwierdzono żadnych nowych lokalnych zarażeń.

Aktualizacja: 20.03.2020 05:44 Publikacja: 20.03.2020 03:33

Dwa dni bez nowych zarażeń koronawirusem w Wuhan

Foto: AFP

Chiny skupiają teraz swoje wysiłki na tym, by chronić się przed osobami, które mogłyby sprowadzić do Państwa Środka wirusa z innych państw.

Z 39 przypadków koronawirusa wykrytych w czwartek u osób, które przybyły do Chin spoza granic kraju, 14 wykryto w prowincji Guangdong, osiem w Szanghaju, a sześć w Pekinie - głosi komunikat Komisji Zdrowia Publicznego.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1094
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1093
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1092
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1091
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1090