Nouriel Roubini: Koronawirus wywoła duży szok dla gospodarki

Nouriel Roubini, amerykański ekonomista, który przewidział kryzys z 2008 r., ostrzega, że tym razem ożywienie gospodarcze nie będzie szybkie.

Aktualizacja: 26.02.2020 12:24 Publikacja: 26.02.2020 12:14

Nouriel Roubini

Nouriel Roubini

Foto: Bloomberg

„Pogląd, że skutki ekonomiczne epidemii koronawirusa osiągną swój szczyt przed końcem pierwszego kwartału wygląda teraz na bardzo kruchy. Cios w Chiny jest poważny, a globalne łańcuchy dostaw zostały mocno zakłócone. Chiny odpowiadają za 20 proc. PKB, a nie za zaledwie 4 proc. jak w czasie epidemii Sars w 2003 r. Dodajmy do tego wstrząs dla dużych gospodarek, takich jak Japonia, Korea Płd. i Włochy" - napisał w dzienniku „Financial Times" Nouriel Roubini, szef firmy Roubini Macro Associates.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Gospodarka
Czy cały świat pogrąży się w kryzysie?
Materiał Promocyjny
Jak wygląda nowoczesny leasing
Gospodarka
Jak mocno cła Trumpa uderzą w Polskę? „Zabolałoby trochę, ale nie mocno”
Gospodarka
Dlaczego Władimir Putin nie chce zawieszenia broni? Gospodarka Rosji to domek z kart
Gospodarka
Polski Kongres Gospodarczy: geopolityka, gospodarka, bezpieczeństwo
Materiał Partnera
Kroki praktycznego wdrożenia i operowania projektem OZE w wymiarze lokalnym
Gospodarka
Decyzja Trumpa zablokowana. Sędzia broni interesu konsumentów
Materiał Promocyjny
Suzuki Moto Road Show już trwa. Znajdź termin w swoim mieście