RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 20.04.2020 13:24 Publikacja: 20.04.2020 13:12
Foto: Adobe Stock
Kosmetyki są jednymi z najczęściej kupowanych obecnie produktów w internecie przez zamkniętych w domach konsumentów. Świadczą o tym wyniki największego koncernu kosmetycznego na świecie, L’Oréal, sprzedającego pod wieloma markami produkty do skóry, włosów czy twarzy, a także perfumy.
Czytaj także: Ogromne straty Louis Vuitton. Właściciel zrzeka się pensji
Joe Biden zawetował sprzedaż za 14,9 mld dolarów US Steel japońskiemu gigantowi Nippon Steel powołując się na bezpieczeństwo narodowe i utrzymanie sprawnych łańcuchów dostaw — poinformował w komunikacie Biały Dom. Japonia nie rozumie tej decyzji.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Doroczna ankieta w ramach 20. barometru biznesu we Francji wśród ponad tysiąca szefów firm pracujących w kraju lub zagranicą przeprowadzona przez Eurogroup Consulting, kanał BFM Business i tygodnik „La Tribune Dimanche” wykazała, że większość ankietowanych widzi w tym roku pomyślność swych firm nie we Francji, ale za granicą, zwłaszcza w USA.
Z początkiem 2025 roku władze Mediolanu wdrożyły nowe, restrykcyjne zakazy dotyczące palaczy. Od 1 stycznia zabronione jest m.in. palenie we wszystkich miejscach publicznych na terenie miasta. Za złamanie zakazu grożą grzywny.
W ubiegłym roku niemiecki parlament wydał zgodę na realizację 97 projektów zbrojeniowych, których wartość przekracza 25 mln euro. Rok temu było ich zaledwie 55. To oznacza, że w 2024 r. posłowie zgodzili się na zakupy uzbrojenia za ponad 45 mld euro.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Minister przemysłu Marzena Czarnecka powołała zespół odpowiedzialny za opracowanie rozwiązań, mających na celu poprawę funkcjonowania branży hutniczej. Ma on m.in. opiniować założenia projektu krajowej strategii dla sektora hutnictwa.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Z piwnych potentatów Unii Europejskiej tylko Duńczycy przestali wspomagać wojenną kasę Putina. Niemcy i Czechy dostarczają do kraju agresora najwięcej swojego piwa i najwięcej na tym zarabiają. Gonią je browary z Chin. Polskiego piwa też w Rosji nie brakuje.
Chodzi zwłaszcza o Dry January, czyli światową akcję promującą ograniczanie spożycia alkoholu. W Polsce trend widać od dawna, zwłaszcza w przypadku piwa.
Niemieckie firmy pracują na pół gwizdka i tną zamówienia dla poddostawców z Polski. Najmocniej poobijany jest uzależniony od eksportu polski przemysł motoryzacyjny.
Renta alkoholowa - pod tym nieoficjalnym pojęciem kryje się renta z tytułu niezdolności do pracy, o którą mogą ubiegać się również osoby cierpiące na chorobę alkoholową. Obecnie wynosi 1780,96 zł brutto. W 2025 roku kwota ta wzrośnie, bowiem renta podlega waloryzacji.
Departament Handlu USA poinformował, że rozważa wprowadzenie przepisów, które ograniczyłyby albo nawet zablokowały możliwość używania na terenie Stanów Zjednoczonych chińskich dronów. USA obawiają się szpiegostwa w wielkiej skali.
Naukowcy pracują nad nową terapią antyrakową, nieinwazyjną i bardzo skuteczną. Znaleźli sposób na przekształcanie komórek raka jelita grubego w „normalne", zamiast je niszczyć. Może to działać także w przypadku innych nowotworów.
Indie, największy obok Chin sponsor wojny Putina, znalazły alternatywę dla taniej rosyjskiej ropy. W tym roku import surowca z Rosji do Indii spadł do najniższego poziomu od początku wojny.
"Jest to obowiązek moralny i naukowy" – podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), apelując do Chin, by udostępniły jej dane, które mogą pozwolić zrozumieć genezę COVID-19.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas