Prace ekshumacyjne w Lasach Dąbrowickich Historia Polski

Znaleziono szczątki kilkudziesięciu osób. To ofiary zbrodni niemieckich

Pion śledczy IPN przeprowadził ekshumacje szczątków ofiar zbrodni niemieckich dokonanych w lutym 1940 roku. Pochowano ich w masowym grobie na leśnej polanie w pobliżu miejscowości Tury i Dąbrowice w powiecie kolskim.

Polityka

„Karczemna kłótnia” w PiS po decyzji o listach. Okupacja drzwi do gabinetu Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Prekiel: Krótka ławka Lewicy

Zapowiedź współprzewodniczącego Nowej Lewicy Roberta Biedronia o tym, iż będzie zabiegał, aby na ich listach znaleźli się dwaj byli premierzy Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz to wywieszenie białej flagi w europejskim wyścigu i potwierdzenie krótkiej ławki lewicowej formacji.

Co z Ukraińcami, których Kijów widziałby w wojsku? Urząd ds. cudzoziemców tłumaczy

Przebywający w Polsce mężczyźni z Ukrainy nie muszą obawiać się ewentualnych konsekwencji działań w związku z przepisami o mobilizacji na Ukrainie - pisze WP.

Grzegorz Braun kandydatem Konfederacji w wyborach do PE

Poseł Grzegorz Braun potwierdził, że w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje z list Konfederacji.

Spięcie w Sejmie. Wicemarszałek do Bąkiewicza: Proszę opuścić salę

W Sejmie podczas obrad na salę plenarną wszedł Robert Bąkiewicz. Prowadząca obrady wicemarszałek Monika Wielichowska poprosiła go o wyjście. Później Bąkiewicz przedstawiał obywatelski projekt ustawy dotyczący mienia bezdziedzicznego.

Michał Kolanko: „Zderzaki” paradygmatem polityki szefa PO, czyli europejska roszada Donalda Tuska

Zapowiedzi rekonstrukcji rządu pokazują, że nieoficjalne deklaracje lidera PO z ubiegłego roku, że nowy gabinet będzie to rząd „zadaniowców” lub wręcz „zderzaków”, nie były obietnicami bez pokrycia. Teraz będzie tak samo.

Nowy „Plus Minus”: 20 lat Polski w UE. Dobrze wyszło (tylko teraz nie wychodźmy!)

Unia pojawia się tu nieprzypadkowo. 1 maja tego roku minie 20 lat, od kiedy do niej weszliśmy. To były dobre dwie dekady, gospodarczo wręcz znakomite.

Groził, wyzywał i wybijał szyby. Policja nie widziała podstaw do interwencji

Wyzwiska, pogróżki, wybijanie szyb, a w końcu strzelanie z pistoletu na race i zabicie psa. W zachodniopomorskiej wsi Granowo jeden z mieszkańców zgotował sąsiadom piekło.

Afera zegarkowa w MON. Mariusz Błaszczak: Trzeba wyciągnąć konsekwencje

- Nie nadzorowałem komórki, która zajmowała się gadżetami i upominkami. Tę sprawę trzeba wyjaśnić do cna - komentuje wyniki audytu przeprowadzonego w MON były minister Mariusz Błaszczak.

W Warszawie wyją syreny alarmowe? Wyjaśniamy dlaczego

W związku z koniecznością przeprowadzenia przeglądu, przez miesiąc w Warszawie wystąpić mogą testowe uruchomienia syren – poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. „Mieszkańcy miasta w związku z wystąpieniem sygnałów alarmowych nie powinni podejmować żadnych czynności” – czytamy.

Zmiana prokuratorów od Pegasusa i ogromna presja na sukces

Presja na szybkie rozliczenie, w tym zarzuty dla Mariusza Kamińskiego za inwigilację Pegasusem – to drugie dno zmiany zespołu śledczych.

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Politycy PO na żelaznej miotle fruną do Brukseli

Zmiany w rządzie i listy PO do europarlamentu, podsumowanie kampanii samorządowej oraz unijne rozgrywki o władze przed nowym rozdaniem w Komisji Europejskiej – to najważniejsze tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”.

Co z Ukraińcami w wieku poborowym, którzy przebywają w Polsce? Stanowisko MON

"Kwestia ewentualnej pomocy w powrocie/odsyłaniu obywateli ukraińskich w wieku poborowym przebywających w Polsce wymaga uzgodnień dwustronnych. Polska jest gotowa do takich rozmów" - przekazało portalowi Gazeta.pl Ministerstwo Obrony Narodowej. Jest to komunikat zgodny z wcześniejszą wypowiedzią szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Sejm podjął decyzję w sprawie języka śląskiego

Sejm głosował w piątek nad zmianą ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym i niektórych innych ustaw.

Andrzej Szejna: Prawo weta w UE? Nie ma zgody na całkowitą rezygnację

Nie ma zgody na to, żeby całkowicie zrezygnować z prawa weta. Chodzi o to, żeby w niektórych płaszczyznach decyzyjnych o tym rozmawiać, ponieważ jeżeli w przyszłości zgodzimy się na rozszerzenie UE między innymi o Ukrainę, to prawo weta będzie mieczem obosiecznym - powiedział w rozmowie z RMF FM wiceminister spraw zagranicznych, Andrzej Szejna.

PiS chce odwołania minister środowiska. "Każda decyzja to chaos i niekompetencja"

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloski. - Skala niekompetencji oraz skala chaosu, jaka panuje w obszarze klimatu i środowiska jest nieprawdopodobna. W zasadzie każda decyzja i każdy ruch, który wypływa z Ministerstwa Klimatu i Środowiska to jest jakaś afera - tłumaczył w Sejmie poseł PiS Waldemar Buda.

Minister zdrowia podjęła decyzję dotyczącą wyborów na WUM

Dotychczasowe procedury dotyczące wyborów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zostały unieważnione.

Kowal: Głos na PiS w wyborach europejskich? W dużym stopniu głos na Putintern

Mateusz Morawiecki – o ile wiem – jest na zjeździe Putinternu w Budapeszcie - powiedział poseł KO Paweł Kowal, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych. - Kiedyś też żaden polityk by nie powiedział, że popiera Stalina. A to była ta sama konstrukcja – w każdym szczególe (…) Moją intencją nie jest obrazić pana Morawieckiego, lecz pokazać mu, jakie polityczne skutki dla bezpieczeństwa naszego kraju ma popieranie Putinternu - zaznaczył polityk.

Andrzej Duda ułaskawił byłych agentów CBA. "Zanim się obejrzymy, gotów będzie ułaskawić cały PiS"

Dwóch agentów CBA skazanych w sprawie afery gruntowej zostało ułaskawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę. "Zanim się obejrzymy, gotów będzie ułaskawić cały PiS" - skomentował decyzję prezydenta premier Donald Tusk.