Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia nie chcą łączyć się z TVP. Wystosowano list

Pracownicy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia poinformowali o wspólnej akcji ws. utrzymania formalno-prawnej niezależności tych rozgłośni. „Nie jesteśmy przeciwni zmianom w mediach (…) Niepokoi nas jednak perspektywa zdominowania naszej pracy przez telewizję, która generuje o wiele większe koszty” – czytamy. Dokument podpisało dotychczas 741 osób.

Publikacja: 12.02.2024 11:07

Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia nie chcą łączyć się z TVP. Wystosowano list

Foto: PAP/Radek Pietruszka

W Sejmie rozpoczynają się prace nad tzw. dużą ustawą medialną. Pracownicy rozgłośni regionalnych zaniepokojeni są medialnymi zapowiedziami połączenia ośrodków Telewizji Polskiej z regionalnymi rozgłośniami Polskiego Radia. W związku z sytuacją postanowili oni skierować do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a także do marszałków Sejmu i Senatu, Prezesa Rady Ministrów, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, list otwarty. W dokumencie zwrócono między innymi uwagę na potrzebę istnienia niezależnych formalno-prawnie regionalnych rozgłośni Polskiego Radia oraz na dorobek, potencjał oraz społeczną i kulturową rolę, jaką odgrywają te rozgłośnie w regionach. Napisano także o konieczności odpartyjnienia mediów służby publicznej oraz zaapelowano, by w pracach nad ustawą medialną uczestniczyli przedstawiciele rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

Pozostało 94% artykułu
Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Kraj
Burze i gradobicia. Prognoza pogody na niedzielę
Kraj
Michał Kolanko: Gra o bezpieczeństwo w kampanii. Czy zadziała?
Kraj
Odszedł Bronek Misztal
Kraj
Kolejne ludzkie szczątki na terenie jednostki wojskowej w Rembertowie
Kraj
Załamanie pogody w weekend. Miejscami burze i grad