Zapadła kluczowa decyzja sądu ws. Polskiego Radia

Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wpisał do KRS postawienie spółki Polskie Radio S.A. w stan likwidacji. Jako likwidator został wpisany Paweł Majcher - podaje branżowy serwis press.pl.

Publikacja: 09.04.2024 14:52

Siedziba Polskiego Radia przy Al. Niepodległości w Warszawie

Siedziba Polskiego Radia przy Al. Niepodległości w Warszawie

Foto: PAP/Tomasz Gzell

W grudniu ubiegłego roku minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. Resort kultury wyjaśnił wówczas w komunikacie, iż ma to związek z z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych (prezydent zawetował ustawę okołobudżetową na 2024 r., w którym przewidziano 3 mld zł dla mediów publicznych).

Wczoraj warszawski sąd rejestrowy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego uruchomienie procedury likwidacyjnej w spółce zawiadującej publiczną telewizją. Tym samym zmienił postanowienie referendarza sądowego, który 22 stycznia br. odmówił wszczęcia procedury likwidacyjnej. Jak piszemy na łamach rp.pl, w ten sposób zalegalizowana została procedura, w myśl której właściciel TVP SA, czyli Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powołał likwidatora, który przejmuje zarządzanie spółką.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt