O strategii Grupy LPP na lata 2025-2027, ekspansji zagranicznej, planie dla sieci sklepów Sinsay, sukcesji - rozmawiamy z Markiem Piechockim, szefem gdańskiej grupy odzieżowej.
Takiej przepaści w dochodach nie ma nigdzie w Europie. Majątek 146 rosyjskich miliarderów jest większy niż oszczędności całej 145-milionowej populacji Rosji. Jest też większy od wartości całego złota i walut zgromadzonych w skarbcu Banku Rosji.
- Domagam się od prezydium Sejmu, aby te konsekwencje wyciągnąć zgodnie z regulaminem Sejmu. Wszystkie te osoby utrudniały mi wystąpienie, do którego zostałem upoważniony przez (wice)marszałka (Piotra) Zgorzelskiego - mówił na konferencji prasowej w Sejmie poseł KO Roman Giertych.
- Nie wiemy, czy ta decyzja się utrzyma, czy za chwilę Trumpowi nie strzeli do głowy coś innego - powiedział Marek Belka, komentując ogłoszenie przez prezydenta USA ceł odwetowych. Były prezes NBP wyraził w rozmowie z RMF FM pogląd, że gospodarka amerykańska wpadnie prawdopodobnie w recesję.
Rosja, ale też Białoruś, Kuba i Korea Północna nie znalazły się na liście państw, na które administracja Donalda Trumpa nałożyła cła odwetowe.
Przed nową rundą rozmów z Białym Domem, Władimir Putin odmroził rosyjskie aktywa banku Goldman Sachs. Są to akcje dziewięciu rosyjskich koncernów. Ich wartość rynkowa wynosi dzisiaj 87 mln dolarów.
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Jeżeli sędziowie nie zaczną wyjaśniać obywatelom swoich rozstrzygnięć, żyjąc w nadziei, że może nikt ich nie zauważy, wizerunek Temidy nadal będzie rujnowany.
Nigdy nie mieliśmy problemów z walczeniem o wolność, organizowaniem oporu wobec ucisku, ale z mozolną pracą nad demokratycznymi standardami bywało już nad Wisłą gorzej. Być może właśnie się to zmienia.
Awantura, jaka wybuchła w Sejmie po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i próbie repliki Romana Giertycha pokazuje, że polaryzacja doprowadziła PiS i KO na manowce polityki. Cieszyć może się dziś tylko Konfederacja.
Jak prokurator nie nauczył się profesjonalnie prowadzić śledztwa np. w sprawie kradzieży roweru na Grochowie, to przeczytanie wytycznych w sprawie mowy nienawiści mu niewiele pomoże.
Co dalej ze sporem ws. ambasadorów? Jak wynika z naszych informacji, 18 projektów postanowień ws. mianowania ambasadorów czeka obecnie na kontrasygnatę premiera Tuska. To zwrot w sprawie. Co to wszystko znaczy?
Ekipa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa jest jak kościół. Tam jest wiara, że nasza koncepcja jest najsłuszniejsza i ona się sprawdzi. Za chwilę przekonamy się, jak się sprawdzi – mówi Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu.
Żona trwoniącego pieniądze pracownika może domagać się, by to na jej konto wpływało wynagrodzenie męża.
Podaż nowych mieszkań w Łodzi jest rekordowa – ich całkowita wyprzedaż mogłaby potrwać nawet trzy lata. Do tego dochodzi oferta flipperów, którzy miesiącami szukają chętnych na lokale. Korekta cen wydaje się być nieunikniona. Poleje się krew?
W ciągu pięciu miesięcy Polacy zgłosili przez internet ponad 26 tys. opinii do projektów ustaw, które trafiły do Sejmu. – Zgłoszenia przekładają się na zmiany w prawie – twierdzą posłowie.
Symbol wybitnej tradycji muzycznej,
która łączy pokolenia
W sprawie produkcji leków krytycznych w Polsce potrzebna jest decyzja polityczna – podkreśla w podcaście „Rzecz o Zdrowiu” Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektorka ds. relacji zewnętrznych w Polpharma SA i wiceprezeska Krajowych Producentów Leków. W rozmowie z „Rz” zwraca uwagę na konieczność skoordynowania wysiłków na rzecz bezpieczeństwa lekowego kraju.
Czy głośny spór Joanny Kuciel-Frydryszak z Wydawnictwem Marginesy o wyższe wynagrodzenie za bestsellerowe Chłopki może przyczynić się do systemowej poprawy warunków pracy pisarzy?
Choć uczniowie są coraz bardziej świadomi swoich praw, często w szkole brakuje im wsparcia w konfliktach z nauczycielami. Czy Rzecznik Praw Uczniowskim może im pomóc? Odpowiada Łukasz Korzeniowski, prawnik związany ze Stowarzyszeniem Umarłych Statutów.
USA rozważają kolejne cła, które mogą wywołać globalną burzę handlową. Europa deklaruje gotowość do odpowiedzi, a polski przemysł budzi się z zimowego spowolnienia. Tymczasem chiński BYD notuje rekordy sprzedaży, podczas gdy Tesla notuje duże spadki na kluczowych rynkach.
Zakończono pierwszy etap prac nad skróceniem tygodnia pracy. – Wnioski są takie, że jest to kierunek oczekiwany, pożądany i potrzebny – mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
Marine Le Pen, liderka Zjednoczenia Narodowego i murowana kandydatka na prezydenta Francji, została decyzją sądu pozbawiona biernego prawa wyborczego na pięć lat. Czy to zemsta elit? Czy wyrok sądu może doprowadzić do destabilizacji państwa? O tym rozmawiają Bogusław Chrabota i Jędrzej Bielecki.
Rosja została przez prezydenta Donalda Trumpa zachęcona, aby testować zwartość NATO - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były dowódca jednostki GROM, gen. Roman Polko.
Więcej młodych kobiet deklaruje poparcie dla Konfederacji i Sławomira Mentzena niż dla partii lewicy. Co to mówi o konflikcie damsko-męskim, o którym jeszcze niedawno tak dużo się mówiło? I kim są „faceciki”? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” dyskutują o tym Estera Flieger i Michał Płociński.
- Pierwszy raz w III RP mamy sytuację całkowicie drastyczną. Polskie państwo upada, jest dewastowane sądownictwo, atakowani są sędziowie, jest dewastowane polskie państwo. Mobilizujemy się, żeby wygrać wybory i żeby Karol Nawrocki został prezydentem - mówi poseł PiS Janusz Kowalski, były wiceminister aktywów państwowych i były wiceminister rolnictwa. Jego zdaniem „to pierwszy etap do tego, żeby ten rząd upadł”.
– Trochę się nim rozczarowałem, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Janusz Korwin-Mikke, były poseł i były polityk Konfederacji, pytany o kandydata Konfederacji na prezydenta, Sławomira Mentzena.
Wielki Zderzacz Hadronów może w przyszłości zostać zastąpiony przez nową maszynę. Jej projekt został już opublikowany przez CERN. Wśród naukowców rozgorzała jednak dyskusja na temat zasadności jego realizacji, ponieważ budowa jest wyjątkowo kosztowna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas