#RZECZoPOLITYCE Owsiak: Nie wiem, czy założyłbym dziś koszulkę z orłem

Nie wiadomo czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie transmitowana w telewizji publicznej. Piszę listy do prezesa TVP i dalej nie ma odpowiedzi - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Jurek Owsiak, szef WOŚP. 26 lat temu, 3 stycznia 1993 roku odbył się pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy tekst z listopada 2017.

Aktualizacja: 03.01.2018 06:27 Publikacja: 02.01.2018 23:01

#RZECZoPOLITYCE Owsiak: Nie wiem, czy założyłbym dziś koszulkę z orłem

Foto: rp.pl

Jurek Owsiak wypowiedział się na temat swojej nowej książki oraz o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Nie wiadomo czy WOŚP będzie transmitowana w telewizji publicznej. Na chwilę obecną piszę listy do prezesa TVP, ale wciąż czekam na odpowiedź. Mam obawy również, że Przystanek Woodstock będzie blokowany w tym roku, ale pamiętajmy, że to miasto jest gospodarzem, i z nim się dogadujemy – stwierdził.

Owsiak mówił o podróżach i zwiedzaniu świata, które opisał w swojej nowej książce. - "Obgadywania świata" to opowieść o tym co, się działo podczas naszych wypraw. Ta książka przede wszystkim zachęca wszystkich do wyjazdów turystycznych i pokazuje tak zwanych "Kowalskich" w podróży. Na naszych stronach internetowych można zobaczyć małe impresje z tych wyjazdów. Byliśmy nawet w Libii - w bardzo niebezpiecznym kraju. Wietnam, który zwiedziliśmy, to piękne miejsce, zupełnie inne niż z moich dziecięcych wyobrażeń – ocenił.

Wypowiedział się również na temat Święta Niepodległości w Polsce. - Nosiłem koszulkę z orłem, nie wiem czy dzisiaj bym założył taką koszulkę. 11 listopada zawiesiłem biało-czerwoną flagę u siebie na osiedlu. Czuję się patriotą, przypomnijmy, że także na Przystanku Woodstock, jest fajna atmosfera, kiedy rozwijamy sektorówkę w barwach narodowych. To jest piękne widowisko, goście z zagranicy twierdzą, że takie manifestacje są super – powiedział.

- Miliony Polaków tworzący nasz świat akceptują wiele rzeczy, ale burzy się w nas coś, jeżeli prawo nie jest respektowane. Nie ma przyzwolenia Polaków na hasła rasistowskie w Polsce. W Marszu Niepodległości nie szło 60 tysięcy neonazistów, ale według mnie były incydenty niezgodne z prawem. Hasła kontrowersyjne mogły być również wniesione przez prowokatorów, ale nie musiało tak być. Niestety w świat poszła zła opinia o tym wydarzeniu i to jest przykre – ocenił.

Zapytany o pomysł prezydenta na ogłoszenie referendum 11 listopada 2018 r. odpowiedział, że to dobra propozycja. - Uważam, że pomysł referendum jest pozytywną przymiarką, będzie szansa, żeby się do niego przygotować. Powinniśmy przygotować się również do święta stulecia niepodległości – dodał.

Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
Jak przez ćwierć wieku zmieniał się rynek leasingu
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!
Wydarzenia
100 sztafet w Biegu po Nowe Życie ponownie dla donacji i transplantacji! 25. edycja pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Wydarzenia
Marzyłem, aby nie przegrać
Materiał Promocyjny
5G – przepis na rozwój twojej firmy i miejscowości
Materiał Promocyjny
4 letnie festiwale dla fanów elektro i rapu - musisz tam być!
Materiał Promocyjny
Nowości dla przedsiębiorców w aplikacji PeoPay