Aktualizacja: 12.12.2016 06:12 Publikacja: 12.12.2016 06:00
Foto: materiały policji
Funkcjonariusze białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) skonfiskowali blisko 42 kilogramy marihuany i prawie dwa kilogramy haszyszu. Wszystko znajdowało się na ukrytej przed intruzami posesji, "ogrodzonej" wysokim nasypem z ziemi, na terenie której urządzono uprawy, i skład do przechowywania środków odurzających.
- Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni - 37-letni Artur G. i jego o rok młodszy brat Daniel. Usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania narkotyków – mówi „Rzeczpospolitej” Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).
Najpierw do funkcjonariuszy dotarł sygnał, że w miejscowości Dąbrowica Duża, w pobliżu Białej Podlaskiej są produkowane i przechowywane narkotyki. Dość szybko udało się zlokalizować miejsce, chociaż sprawcy zadbali, by nie rzucało się w oczy.
- Posesja była była ukryta za dwumetrowym wałem ziemnym, usypanym na jednym z gruntów rolnych. Miejsce zaadoptowali do uprawy i produkcji narkotyków bracia G., dobrze znani policji, wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową – zaznacza Agnieszka Hamelusz.
Teren był zabezpieczony nie tylko nasypem - przy bramie wjazdowej mężczyźni umieścili również fotopułapkę, która umożliwiała im kontrolowanie terenu przez całą dobę.
Na miejscu policjanci znaleźli plastikowe beczki różnych rozmiarów, wypełnione marihuaną. Część „towaru” była już zapakowana w worki i przygotowana do dystrybucji.
- Funkcjonariusze oprócz dwóch kilogramów haszyszu znaleźli również oprzyrządowanie do jego produkcji, w tym prasę do wyciskania, formę oraz środki chemiczne. To pierwsza w Polsce tak profesjonalna uprawa haszyszu. Dotychczas z podobną się nie spotkaliśmy – mówi komisarz Hamelusz.
Bracia zostali aresztowani, za wytwarzanie środków odurzających grozi im co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.
Policjanci ustalają gdzie trafiały produkowane przez nich narkotyki, i jak długo w tym miejscu funkcjonował nielegalny biznes. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej.
Radykalny spadek przemytu zza wschodniej granicy. Powód? Grupy przestępcze przestawiły się na przerzut migrantów, bo ten bardziej im się opłaca.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Zaledwie 19 funkcjonariuszy straciło w ubiegłym roku świadczenie emerytalne w efekcie skazującego wyroku. Jeszcze w 2017 r. takich osób było ponad trzy razy tyle.
W Służbie Kontrwywiadu Wojskowego jest dokument, który przestrzegał przed używaniem Pegasusa do działań kontrwywiadowczych z powodu ryzyka wycieku za granicę. Mimo to SKW z systemu korzystała i zapłaciła za to ponad 10 mln zł.
Wabik na Telegramie w postaci pracy wolontariusza. Potem żądanie współpracy i groźby – tak w macki rosyjskiej FSB wpadł młody Kanadyjczyk. Jak 17-letni Laken P. został szpiegiem i wylądował przed prokuratorem w Warszawie?
Trzech dyrektorów w Służbie Ochrony Państwa, w zarządach ochronnych premiera, prezydenta i ochrony specjalnej, straciło stanowiska – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Mariusz Błaszczak, ujawniając plany użycia wojska w czasie kampanii wyborczej, igrał z wiarygodnością naszego państwa. Do politycznej młócki wykorzystał wojsko, a także podległy mu urząd.
Pracodawcy mogą od 4 lutego kontrolować automatycznie ważność praw jazdy swoich kierowców. Rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo na drogach.
Policjanci, strażacy oraz strażnicy graniczni otrzymają dodatek mieszkaniowy w wysokości od 900 do 1800 zł - ogłosił podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk.
O „połowicznym przełomie” w negocjacjach z rządem donoszą związkowcy służb mundurowych podległych MSWiA. Chodzi o świadczenie mieszkaniowe, które miałoby wynieść tyle, ile wynosi w wojsku.
Gen. dyw. Dariusz Łukowski zostanie powołany na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Siewierę, który zrezygnował z pełnionej funkcji.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w nocy doszło do samobójczej śmierci żołnierza, który brał udział w operacji „Bezpieczne Podlasie”.
Ta komisja nie może działać, udając się na nią dobrowolnie brałbym udział w działaniach nielegalnych, a być może w przestępstwie - mówił w rozmowie z TV Republika były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Po udzieleniu wywiadu w holu TV Republika Ziobro został zatrzymany przez policję.
Pułkownik rezerwy Krzysztof G., prawa ręka byłego szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka i współpracownik byłego ministra obrony Antoniego Macierewicza, usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z niewłaściwym przetwarzaniem i posiadaniem informacji niejawnych o istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas