Aktualizacja: 02.06.2017 16:49 Publikacja: 01.06.2017 19:31
Wiceminister obrony Bartosz Kownacki kieruje pracami rady Polskiej Agencji Kosmicznej.
Foto: PAP, Adam Warżawa
Polska Agencja Kosmiczna (PAK) powstała w 2015 roku. Dba o rozwój nowoczesnych technologii i obecność Polski w kosmosie. Ta ambitna instytucja od ponad pół roku nie ma szefa, a obecnie trwa trzeci już konkurs na jej prezesa. „Rzeczpospolita" dotarła do materiałów, z których wynika, że jeden z kandydatów próbuje wpływać na przebieg konkursu. I odnosi na tym polu spore sukcesy.
Chodzi o płk. Piotra Suszyńskiego, który jest wiceprezesem PAK ds. obronnych. Uchodzi za kandydata popieranego przez MON. Do obecnego etapu konkursu przeszli jeszcze specjalista od obserwacji Ziemi dr Jakub Ryzenko oraz ekspert od radiokomunikacji prof. Józef Modelski. Ten ostatni uchodzi za kandydata Ministerstwa Rozwoju.
- Nie ma co rozważać, czy w II turze będzie Trzaskowski czy Nawrocki. Będzie Hołownia i trzeba w to wierzyć - mówił w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News Władysław Kosiniak-Kamysz.
To nie Edgar Kobos był największym beneficjentem w zdobywaniu wiz dla cudzoziemców za rządu PiS. Posłowie wykryli, że inna agencja pośrednictwa – HR Motives Group wraz z podmiotami współpracującymi – mogła zarobić w ciągu czterech lat nawet 100 mln zł.
Karol Nawrocki pochwalił się komitetem poparcia, w którym jest wiele popularnych osób sympatyzujących z prawicą: pisarzy, artystów, byłych polityków, dziennikarzy. Niektóre nazwiska mogą zaskakiwać w kontekście prezesa IPN z nadania PiS.
Jest jasne, że to kandydat PIS, który będzie korzystał ze wszystkich zasobów organizacyjnych i finansowych tej partii - powiedział o prezesie IPN Karolu Nawrockim były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Przewaga Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością zwiększyła się – wynika z najnowszego sondażu partyjnego.
Zatrzymany będzie miał prawo do natychmiastowej pomocy obrońcy już od pierwszego przesłuchania. Jednak państwo chce płacić tylko za świadczoną pomoc, a nie gotowość do jej udzielenia.
W prawyborach Koalicji Obywatelskiej zwyciężył PiS. W czasie, gdy były przeprowadzane, zanotował bezprecedensowy, bo aż 6-procentowy wzrost poparcia społecznego.
Wbrew powszechnej opinii komentariatu zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w prawyborach w Koalicji Obywatelskiej nie było „miażdżące”.
Choć Radosław Sikorski nie został kandydatem KO, zyskał prestiż i wzmocnił wizerunek partii. Skupienie się na kwestiach bezpieczeństwa pomogło zarówno rządowi Donalda Tuska, jak i pomoże Rafałowi Trzaskowskiemu w kampanii prezydenckiej 2025 roku.
– Nie mamy niższego potencjału niż nasi koledzy z najlepszych uczelni na świecie, ale nie ma sensu tworzyć równoległej rzeczywistości, w której jedyne, czego nam brakuje, to pieniądze – mówi dr hab. Michał Żmihorski, dyrektor Instytutu Biologii Ssaków PAN.
- Nie ma co rozważać, czy w II turze będzie Trzaskowski czy Nawrocki. Będzie Hołownia i trzeba w to wierzyć - mówił w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News Władysław Kosiniak-Kamysz.
TK po raz kolejny uznał, że ustawa przyjęta przez Sejm bez udziału Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest niezgodna z konstytucją.
Już zapowiedziałem, że to obojętnie, czy prawo będzie takie, czy inne. To będzie moja ostatnia kadencja - mówi nam Mirosław Lech, wójt Korycina od 1991 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas