Aktualizacja: 09.08.2017 20:24 Publikacja: 08.08.2017 19:54
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Z zainteresowaniem czytam „Rzeczpospolitą", zwłaszcza artykuły na tematy gospodarcze, bo istota problemów, których dotyczą, ma fundamentalne znaczenie dla życia ludzi. Poczułem się jednak niebywale zdegustowany, zarówno poziomem, jak i samym językiem tekstu z 1 sierpnia 2017 roku, którego autorem był Marian Piłka, były polityk z PiS.
Jego komentarz dotyczył kilkunastu tematów, z których żaden nie został poparty dowodami. Autor wielokrotnie odnosił się z pogardą do zagranicznego kapitału, twierdząc np., że to supermarkety „dobijają" polski handel. Polską gospodarkę nazywa „neokolonialną". Wyraża opinię, że brakuje w niej „paradygmatu wspierania patriotyzmu gospodarczego". Z niechęcią odnosi się do umów o wolnym handlu, takich jak CETA i TTIP, twierdząc, że zniszczą one suwerenność państw, które je podpiszą. Przyjęcie euro uznaje za wyzbycie się szans na uzyskanie „podmiotowego miejsca" w Unii. Kredyty udzielone we frankach nazywa „drenażem środków" polskich obywateli i „obcymi interesami". Lepiej ocenia transformację chińską niż Polską. Uważa, że przyjmowanie Ukraińców do pracy obniża płace Polaków i ich skłonności do inwestycji. Twierdzi, że jesteśmy w stanie zagrożenia „stagnacyjnym wzrostem", który „utrwala naszą peryferyjną pozycję". I o większość tych rzeczy obwinia prof. Leszka Balcerowicza.
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji, zarządzanie kryzysowe w miastach oraz inspirujące kampanie z całego świata będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local-SoMe’24.
Już 13 listopada br. w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie odbędzie się szósta edycja konferencji Kod Innowacji, organizowana przez GS1 Polska. Tegoroczne wydarzenie realizowane będzie pod hasłem: „Technologia na czele zmian: Jak innowacje kształtują biznes i konsumenckie postawy”. Kod Innowacji to nie tylko spotkanie ekspertów, ale również konkurs, w którym aż 15 firm rywalizuje o prestiżową statuetkę Lidera Innowacji. Dodatkowo, trwa głosowanie internautów na Nagrodę Publiczności, w którym każdy może wesprzeć preferowany projekt.
Rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński przekazał, że wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Ministerstwo przyznaje, że „nie ma możliwości ustalenia”, którym konkretnie kościołom finansuje składki. Na liście mogą być wspólnoty o egzotycznych doktrynach, a nawet założone przez gangsterów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Donald Tusk odniósł się w mediach społecznościowych do zbliżających się wyborów prezydenckich w USA. "Niektórzy twierdzą, że przyszłość Europy zależy od amerykańskich wyborów, podczas gdy w pierwszej kolejności zależy od nas" - napisał premier.
Środki odurzające lub psychotropowe będą mogły być przepisane jedynie po obligatoryjnym osobistym zbadaniu przez wystawiającego receptę. Nie będzie możliwości wystawienia jej za pośrednictwem teleporady.
Jak powiedział Dmitrij Miedwiediew, „Stany Zjednoczone się mylą twierdząc, że Moskwa nie użyje broni jądrowej”. - Zrobi to, jeśli jej istnienie będzie zagrożone zaznaczył.
PiS odwleka wybór kandydata na prezydenta, bo tak naprawdę nie ma dobrego wyboru, a każda decyzja będzie wiązać się z pewnym ryzykiem, które będzie trzeba podjąć.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wszczął czynności w sprawie wykroczeń drogowych, które miał popełnić poseł Antoni Macierewicz. "Wszyscy są równi wobec prawa. Nawet Macierewicz" - stwierdził Tomasz Siemoniak.
Kancelaria Prezydenta na przyszły rok planuje w Belwederze remont, którego koszt szacowany jest na 100 mln zł - informuje "Super Express”.
W mediach społecznościowych Komenda Stołecznej Policji poinformowała, że Wydział Ruchu Drogowego wszczął czynności wyjaśniające po medialnych doniesieniach o wykroczeniach drogowych popełnionych przez jednego z byłych ministrów. Chodzi o Antoniego Macierewicza.
„PiS ma rozważać wystawienie Przemysława Czarnka w wyborach prezydenckich. Jak ocenia Pani/Pan tę kandydaturę?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas