Aktualizacja: 11.01.2016 11:53 Publikacja: 11.01.2016 11:27
Foto: 123RF
Obserwatorzy podkreślają, że wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Zakopanem wynika w dużej mierze z powodu zaniedbań właścicieli domów, którzy nie dbają o środowisko.
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska odnotował we wtorek rekordowy poziom zanieczyszczenia powietrza w zimowej stolicy Tatr. Wynosił on 520,8 ug/m3 (mikrogramów na metr sześcienny). Według obowiązujących norm, nie powinien on przekraczać 50 ug/m3. Dla porównania, w stolicy Indii Delhi, najwyższy odnotowany poziom wynosił tego dnia 445 ug/m3.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Ponad połowa polskich seniorów (53% ankietowanych) czuje się młodziej niż wskazywałaby na to metryka. Prawie tyle samo z nich (45%) przyznaje, że jest niemal cały czas online. Jednocześnie seniorzy wyrazili swoje obawy co do przyszłości – w obszarach dotyczących zdrowia, finansów oraz życia społecznego. Wszystkie te informacje zebrała Fundacja SeniorApp w ramach badania „Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce” 2024. Wyniki zaprezentowano 29 października w Warszawie podczas inauguracji już IV edycji raportu pod tym samym tytułem.
1 października ruszył nabór wniosków o świadczenia z programu Aktywny rodzic, zapewniającego wsparcie rodzicom małych dzieci. Aktywny rodzic to nowy rządowy program, kierowany do wszystkich rodziców dzieci w wieku między 12 a 35 miesiącem życia, będący elementem kompleksowej reformy systemu wspierania opieki nad dziećmi do lat 3. Celem programu jest wspomożenie rodziców podejmujących zatrudnienie albo powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim oraz tych, którzy wychowując dziecko w domu, pozostają nieaktywni zawodowo.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej w Polsce zaprojektowane produkty i usługi. Jury tego niezwykle prestiżowego konkursu przyznało łącznie 19 nagród.
Na parkingu na Palenicy Białczańskiej pojawią się biletomaty - zapowiada jego zarządca Tatrzański Park Narodowy. Ma to zapobiec zatorom, które regularnie tworzą się przy najpopularniejszym wejściu do parku.
Rada Miasta Zakopane zdecydowała o wystąpieniu z petycją do Sejmu i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o zmianę przepisów dotyczących warunków, jakie powinna spełniać miejscowość, w której można pobrać opłatę miejscową. To pokłosie głośnej sprawy sądowej.
Rusza sezon na kaczki. Zakazu polowań na 12 gatunków dzikich ptaków chce kilkadziesiąt organizacji ekologicznych. Część gatunków jest już zagrożona. Włosi organizują u nas polowania za tysiące euro. Na świecie birdwatching przynosi miliardy dolarów.
Samorządy kibicują szybkiemu wprowadzeniu systemu kaucyjnego, bo – jak mówią – toną w śmieciach – mówi Anita Sowińska, wiceminister klimatu i środowiska. Zapowiada wejście butelki standardowej dla piwa, a potem może dla wódek czy słoików.
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska nie zgadza się na skrócenie postoju koni z Morskiego Oka z godziny do 20 minut.
Serwis TripAdvisor opublikował doroczny ranking najlepszych doświadczeń turystycznych na świecie. Na liście znalazły się miejsca z Polski. O obecności na liście decydowały głosy użytkowników serwisu z całego świata.
W najbliższe wakacje oscypki na Krupówkach i pod Gubałówką w Zakopanem będą droższe co najmniej o 20 proc. Zakopiańscy urzędnicy o jedną piątą podnieśli minimalne ceny wywoławcze w przetargu na dzierżawę stoisk do sprzedaży serów.
Siostry Karmelitanki chcą się przeprowadzić w spokojniejsze miejsce. Aktualny burmistrz Łukasz Filipowicz podkreśla, że klasztor jest w Zakopanem praktycznie od zawsze, więc jest zaskoczony możliwością stworzenia w tym miejscu pensjonatu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas