Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 28.12.2015 20:00 Publikacja: 28.12.2015 20:00
Foto: Bloomberg
W listopadzie, jak podało w poniedziałek rosyjskie Ministerstwo Gospodarki, tamtejszy produkt krajowy brutto był o 4 proc. niższy niż rok wcześniej, po zniżce o 3,7 proc. r./r. w październiku. W ujęciu miesiąc do miesiąca gospodarka skurczyła się o 0,3 proc., po pięciu miesiącach wzrostu.
To efekt powrotu tendencji spadkowej na rynku ropy naftowej. Tylko w listopadzie surowiec ten potaniał o 10 proc., a w grudniu o kolejne 18 proc. W poniedziałek cena ropy gatunku Brent oscylowała wokół 37 dol. za baryłkę, blisko 11-letnich minimów.
Stopy procentowe pozostają bez zmian, główna stopa to wciąż 5,75 proc. – zdecydowała na środowym posiedzeniu Rad...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta zaapelował we wtorek do Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp p...
Wskaźnik PMI dla polskiego sektora przetwórczego wyniósł w marcu 50,7 pkt – podało S&P Global. To oznacza, że dr...
Obniżka stóp procentowych na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej byłaby sensacją,...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Zamiast spodziewanego szczytu inflacji, mieliśmy w marcu płaskowyż. Według szybkiego szacunku GUS, inflacja w ma...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas