Aktualizacja: 08.01.2018 13:38 Publikacja: 07.01.2018 19:32
Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair
Foto: AFP
Głosowanie miałoby się odbyć już po zakończeniu negocjacji rozwodowych, jakie Theresa May prowadzi z Brukselą, a więc gdzieś pod koniec tego roku. Wówczas Brytyjczycy odnieśliby się już nie do mglistej idei wyjścia z Unii, lecz do bardzo konkretnego porozumienia w sprawie przyszłych relacji ze Wspólnotą.
Brexit wcale nie jest przesądzony – przekonuje w rozmowie z „Die Welt" Tony Blair, którego Institute for Global Change właśnie opublikował 32-stronicowy manifest w sprawie organizacji ponownego referendum. – W Europie nie ma dziś wystarczającego zrozumienia, jak katastrofalne skutki miałoby wyjście z Unii Zjednoczonego Królestwa, także dla samego kontynentu. Wielka Brytania miałaby tendencję do namawiania innych państw członkowskich do pójścia jej śladem. Obawy, jakie doprowadziły do brexitu, nie są ograniczone do naszego kraju – uważa Blair, najbardziej proeuropejski brytyjski premier od pokoleń.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy, po ataku ukraińskich dronów, doszło do pożaru zakładów przemysłowych w obwodzie rostowskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 27 na 28 listopada Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Ukrainę.
Statek towarowy Yi Peng 3, który jest obecnie otoczony w cieśninie Kattegat przez duńskie i niemieckie okręty wojenne, zahamował tuż nad trzema kablami łączącymi wyspę Læsø ze Szwecją - podaje duńska telewizja TV2. Dziesięć dni później uszkodzone zostały podmorskie kable łączące Litwę ze Szwecją oraz Finlandię z Niemcami. O udział w przecięciu tych kabli podejrzewany jest właśnie statek Yi Peng 3.
Cypr może złożyć wniosek o członkostwo w NATO, gdy jego siły zbrojne otrzymają niezbędne szkolenie i wyposażenie przy pomocy USA, co pozwoli im sprostać standardom najważniejszego sojuszu wojskowego na świecie - zapowiedział Nikos Christodoulides, prezydent Cypru.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Kandydat "obywatelski" na prezydenta RP Karol Nawrocki po posiedzeniu Rady Politycznej PiS zwrócił się do członków tej partii. - Nic mnie nie złamie, ale nie jestem gotowy, aby do walki przystąpić bez waszego poparcia, bez waszego doświadczenia, bez waszego poświęcenia i zaufania, że wszyscy wspólnie możemy wygrać. Niech żyje Polska! - mówił. Występujący chwilę później prezes PiS poinformował, że Rada Polityczna PiS udzieli poparcia kandydaturze Karola Nawrockiego.
Od wielu lat ze sobą współpracujemy, można powiedzieć, że była jednym z architektów tego wielkiego sukcesu 15 października - mówił kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski, przedstawiając szefową sztabu wyborczego.
„Czy Pani/Pana zdaniem Karol Nawrocki jest najlepszym kandydatem na prezydenta, którego mógł poprzeć PiS?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Kancelaria Premiera kupuje profesjonalną zamiatarkę w cenie ekskluzywnej limuzyny – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Opozycja pyta, czy nie dałoby się tam posprzątać taniej.
Do wydzielenia elektrowni węglowych ze spółek energetycznych - wbrew wcześniejszym planom - może jednak nie dojść. Do takiego wniosku można dojść po ostatniej wypowiedzi ministra aktywów państwowych (MAP) Jakuba Jaworowskiego. Argumentacja MAP spotkała się jednak z krytycznym zdaniem spółek energetycznych. Co w zamian? Rąbka tajemnicy uchyla w założeniach nowej strategii Grupa Enea.
Taktyka Karola Nawrockiego w kampanii prezydenckiej jest prosta: być blisko ludzi i mówić ich językiem to, co chcą usłyszeć. Rafał Trzaskowskie będzie musiał odkleić się od stolicy i wrócić do swoich konserwatywnych korzeni, żeby nie być tylko kandydatem dla elektoratu liberalno-lewicowego.
Wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński z partii Szymona Hołowni Polska 2050 stracił stanowisko. Decyzja miała być związana z zamieszaniem w PLL LOT.
Jak wygląda początek wyścigu o fotel prezydenta Polski? Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują pierwsze kroki kampanii Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego, wskazując na strategie oraz falstarty obu kandydatów. Co oznacza nominacja Nawrockiego jako „kandydata obywatelskiego”? Jak Trzaskowski buduje swój wizerunek? I dlaczego sprawa studiów Szymona Hołowni może mieć znaczenie dla tej kampanii?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas