Kto przewodniczącym Komisji Europejskiej: Ursula von der Leyen, a może Mario Draghi?

Jeszcze kilka miesięcy temu Ursula von der Leyen mogła być pewna ponownego wyboru na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej. Teraz nad jej kandydaturą zbierają się chmury i pojawiają się inni kandydaci. Wśród nich Mario Draghi.

Władze w Nigrze wypowiedziały umowę z USA. To cios również w Unię Europejską

Amerykańskie oddziały są o krok od wycofania się z Nigru, od którego dostaw uranu zależy francuski i europejski przemysł atomowy

Chiny mówią Ameryce, że mają normalne stosunki z Rosją

W amerykańskim roku wyborczym nie widać zmniejszenia napięcia między Waszyngtonem a Pekinem, mimo ożywienia dyplomatycznego.

Nowe stanowisko Aleksandra Łukaszenki. Dyktator zakładnikiem własnego reżimu

Aleksander Łukaszenko objął nowe stanowisko i po raz pierwszy w historii swoich rządów wyznaczył zastępcę. Groził przeciwnikom, a nawet ich krewnym.

Parlament Europejski nie uznaje wyboru Putina. Wzywa do uznania wyborów za nielegalne

Na posiedzeniu w Strasburgu Parlament Europejski przyjął rezolucję „W sprawie niedemokratycznych wyborów prezydenckich w Rosji i ich nielegalnego rozszerzenia na terytoria okupowane”.

W USA trwają antyizraelskie protesty na uczelniach. Spiker Johnson wybuczany

Spiker Mike Johnson, przewodniczący Izby Reprezentantów USA, odwiedził na Manhattanie kampus Uniwersytetu Kolumbia, na którym odbywają się protesty przeciwko izraelskiej wojnie z Hamasem w Strefie Gazy. Został przywitany przez krzyki i buczenie.

Jerzy Haszczyński: Zdeterminowani obrońcy Ukrainy

Brytyjczyk Rishi Sunak i Norweg Jens Stoltenberg w Warszawie wspierają walczącą Ukrainę. Czyli w Europie to niekoniecznie Unia Europejska jest głównym rozgrywającym w sprawie bezpieczeństwa i wielkiej wojny na wschodzie?

Mobilizacja na Ukrainie. Wojsko czeka na tych, którzy wyjechali za granicę

Na Ukrainie nie mają litości dla rodaków, którzy ukrywają się przed wojskiem za granicą. – Bez mobilizacji przegramy wojnę z Rosją – tłumaczy „Rzeczpospolitej” decyzje władz czołowy ukraiński politolog.

Kryzys polityczny w Hiszpanii. Premier odejdzie przez kłopoty żony?

Hiszpański premier Pedro Sanchez zapowiedział, że na kilka dni wycofa się z pełnienia obowiązków publicznych, aby zdecydować czy będzie nadal chciał stać na czele rządu, po tym gdy przed sądem ruszyło postępowanie ws. korupcji dotyczącej prywatnych działań jego żony.

Mija pół wieku od rewolucji goździków. Wojskowi stali się demokratami

50 lat temu wojskowy zamach stanu w Portugalii obalił dyktaturę , przecierając drogę Grecji, Hiszpanii i Europie Środkowej.

Łapówki i zdrada stanu w rosyjskim Ministerstwie Obrony. Zatrzymano zaufanego człowieka Szojgu

W środku wojny z Ukrainą w gmachu Ministerstwa Obrony aresztowano zastępcę szefa resortu. Zarzuty? Rosyjski wiceminister obrony Timur Iwanow oskarżany jest o łapówkarstwo i zdradę ojczyzny.

Łukaszenko oskarża Zachód o próbę wciągnięcia Białorusi w wojnę

- Białoruś miłuje pokój, ale nie należy tego mylić z pacyfizmem - powiedział rządzący Białorusią Aleksander Łukaszenko. Mówił też o wojnie na Ukrainie, broni jądrowej i poziomie życia Białorusinów.

Związki z Pekinem, Moskwą, nazistowskie hasła. Mnożą się problemy AfD

Współpracownik chińskiego wywiadu u boku głównego kandydata w wyborach europejskich – to najnowszy kłopot Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Fińska prawica zmienia zdanie ws. UE. "Nie wychodzić, mieć plan na wypadek rozpadu"

Partia Finów w swoim programie wyborczym zmieniła stanowisko ws. dążeń do wyjścia Finlandii z UE (tzw. Fixit).

Jest decyzja Senatu USA ws. pomocy dla Ukrainy. Broń za miliard dolarów trafi nad Dniepr

Senat USA przegłosował pakiet ustaw udostępniających administracji Joe Bidena środki na pomoc wojskową dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu.

Argentyna: Javier Milei ma nadwyżkę w budżecie. I protestujących na ulicach

Setki tysięcy Argentyńczyków wyszły na ulice Buenos Aires w ramach antyrządowego marszu przeciw cięciom budżetowym na uniwersytetach - informuje Reuters. Wtorkowy protest był największym jak dotąd protestem przeciwko polityce oszczędności prezydenta Argentyny.

Świat zapomniał o Białorusi. Co na to przeciwnicy dyktatora?

Łukaszenko przekształcił państwo w łagier. Ale światowe media już się tym nie interesują. W wielu znów jest nazywany „prezydentem”.

Wybory do PE. Czy eurosceptycy zatrzymają integrację?

Nacjonalistyczne ugrupowania mogą przejąć po czerwcowych wyborach jedną czwartą europarlamentu. To da im decydujący wpływ na przyszłość Unii.