Marta Palczyńska Opinie Ekonomiczne

Niewidzialne bariery w świecie pracy: jak dyskryminacja kształtuje sieci zawodowe?

Mamy świadomość występowania dyskryminacji przy rekrutacji i na późniejszych etapach kariery zawodowej. Jednak okazuje się, że występuje ona także na etapie tworzenia sieci zawodowych na platformach takich jak LinkedIn.

Komentarze

Bogusław Chrabota: Zrozumiałe, że ambasador jest niemile widziany. Ale jak uratować relacje z Węgrami?

Karol Nawrocki – król rolników

Karol Nawrocki opuścił oficjalną inaugurację polskiej prezydencji w Unii, by protestować z garstką rolników, najbardziej uprzywilejowaną i roszczeniową grupą interesu. Czy jako prezydent RP też będzie się zachowywał jak Andrzej Lepper?

Meloni u Trumpa. Porażka Tuska. I Dudy

U progu rozpoczęcia polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej, prezydent-elekt USA pokazał, że jedność polityczna Wspólnoty to fikcja.

Prof. Ewa Łętowska: Prawno-polityczny przekładaniec

Pod uchwałą z 30 grudnia 2024 r. w sprawie sprawozdania finansowego Komitetu Wyborczego PiS z wyborów do Sejmu i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej mogłaby się śmiało podpisać wyrocznia delficka.

Marek Kozubal: Macierewicz, zdrada dyplomatyczna i Rosjanie

Ryzyko, które podjął gen. Jarosław Stróżyk, wskazując Macierewicza jako potencjalnego sprawcę „zdrady dyplomatycznej”, może obrócić się przeciwko niemu lub… wzmocnić państwo.

Reaktywna, nieprzemyślana, bez pomysłu. Taka była polityka historyczna w 2024 roku. Jaka będzie w tym?

80. rocznica zakończenia II wojny światowej najpewniej upłynie w atmosferze konfliktu, zamiast stać się dużym międzynarodowym wydarzeniem.

Jędrzej Bielecki: Główny cel polskiej prezydencji w UE? Zwycięstwo Trzaskowskiego

W ciągu najbliższych miesięcy Donald Tusk będzie chciał pokazać wyborcom w kraju, że tylko jego formacja potrafi „wykorzystać” Unię Europejską z korzyścią dla Polski.

Kataryna: Odwaga rozwagi

Tomasz Lis: „Albo dwóch członków Państwowej Komisji Wyborczej z Koalicji Obywatelskiej to kompletni idioci, albo byli szantażowani, albo Tusk postanowił odpuścić, bo priorytetem jest uznanie wyniku wyborów prezydenckich”. Roman Giertych: „Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej, którzy przyjęli sprawozdanie finansowe Prawa i Sprawiedliwości na podstawie rzekomego wyroku Sądu Najwyższego, powinni jutro dostać zarzuty przekroczenia uprawnień”.

Mariusz Cieślik: PiS i peace

Co może odpowiedzieć Sheyla Bonnick z Sounds of Boney M zapytana o PiS? „Peace and love”!

Tomasz P. Terlikowski: Na jakie listy pasterskie czekam

Jest wielkim wyzwaniem dla katolików, by rok jubileuszowy, który rozpoczął się właśnie w Kościele, rzeczywiście stał się czasem nadziei.

Paweł Konzal: Prawo rozwoju

Od 35 lat Sejm średnio co dwa dni przyjmuje nową ustawę. Wprowadzenie warunku usunięcia jednego przestarzałego aktu prawnego przed akceptacją przez prezydenta każdego nowego mogłoby wzmocnić jego pozycję ustrojową i być prorozwojową propozycją, atrakcyjną dla wyborców spoza tzw. twardego elektoratu.

Jan Bończa-Szabłowski: Santo Santore – śpiewać

Gdybyśmy byli narodem myślącym, Lotnisko Chopina zaprosiłoby na swój jubileusz Irenę Santor.

Jan Maciejewski: Święta, których nie było

Świętowanie jest zachwytem. Święte dni są po to, żeby wewnętrzna natura rzeczy wyszła na wierzch, rozbłysła jaśniej, tak by można się było nią w spokoju napawać.

Bogusław Chrabota: Dlaczego Putin musi przegrać tę wojnę

Pewnie i Hitler trafiłby do mauzoleum ludzkiej pamięci, jak Stalin czy Napoleon, gdyby wygrał wojnę. Szczęśliwie stało się inaczej. Dlatego Putin musi przegrać wojnę, byśmy mieli prawo wykluczyć go z historii.

Michał Szułdrzyński: Niemcy nie chcą słuchać Elona Muska. A jeśli ten wyjątkowo irytujący typ ma rację?

Liberalni demokraci się orientują, że zaszły jakieś istotne przemiany społeczne, dopiero wtedy, gdy przegrają wybory.

Estera Flieger: Mamy za co chwalić III RP

Populiści chcą bazować na niewiedzy: za rzadko chwalimy to, co działa. Tymczasem i III Rzeczpospolitą mamy za co docenić.

Piotr Szymaniak: RPO rzuca koło ratunkowe ministrowi finansów

Państwo, które zostało zawłaszczone przez jedną lub drugą opcję, nie może funkcjonować prawidłowo. Kwestionowanie legalności poszczególnych jego organów powinno jednak mieć swoje granice. Dlatego warto słuchać RPO.

Czego brak polskim start-upom?

Podczas niedawnej konferencji branżowej Revenue Trends – co potem zacytowała w swoim artykule „Rzeczpospolita" – Łukasz Wejchert, do niedawna powszechnie ceniony menedżer w przedsięwzięciach internetowych, a obecnie inwestor, postawił tezę, że w Polsce brakuje funduszy gotowych do zainwestowania w start-upy.

Mikołaj Małecki: Uchwała Schrödingera

Dopóki status Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN nie zostanie rozstrzygnięty w sposób wiążący prawnie, uchwała PKW w sprawie sprawozdania finansowego PiS nie może zostać wykonana.