Marcin Wolski, nowy członek sztabu Karola Nawrockiego Komentarze

Estera Flieger: Marcin Wolski w sztabie Nawrockiego. Tak się zostaje prezydentem wszystkich Polaków?

Jaką nowoczesną inicjatywę programową w obszarze kultury zaproponuje Marcin Wolski, nowy członek sztabu Karola Nawrockiego? Jedno jest pewne: to niezła szopka noworoczna.

Michał Szułdrzyński: Atak na prof. Malickiego to symboliczny atak na politykę wschodnią Polski

Jeśli rząd Donalda Tuska chce skutecznie walczyć z wpływami Rosji i Białorusi na bezpieczeństwo Polski, powinien nadać najwyższy priorytet śledztwu w sprawie ataku na prof. Jana Malickiego. Chyląc czoła przed odwagą dyrektora Studium Europy Wschodniej UW, apeluję do rządzących o wyjaśnienie tej sprawy.

Prof. Romanowski: Minister finansów nie jest w potrzasku w sprawie uchwały PKW

Minister Andrzej Domański nie może wykonać czegoś, co jest niewykonalne. Nie ma też podstawy, aby - jak podpowiada mu rzecznik praw obywatelskich - wydawać w tej sprawie decyzję administracyjną, bo nie jest to sprawa administracyjna - pisze prof. Michał Romanowski.

Prof. Piotr Solarz: MBA – nierozwiązany problem

Nieprawidłowości związane z prowadzonymi przez różne ośrodki akademickie w Polsce -wyższe uczelnie zarówno prywatne jak i publiczne – studiami podyplomowymi MBA – Master of Business Administration związane były głownie z aferą wokół Collegium Humanum.

Rok 2025 pełen jest zagrożeń, które mogą wywrócić do góry nogami nasz świat

Zagrożenia spadają niespodziewanie; rozpętują się kryzysy lub epidemie, wybuchają wojny, na co nie mamy wpływu. Ale są też wydarzenia nieodwołalne, które muszą się stać, ale skutków przewidzieć nie sposób.

Marek Isański: Czym w ogóle jest praworządność?

Od miesięcy trwa dyskusja o przywracaniu praworządności. Przywracać praworządność chce Koalicja Obywatelska, a o łamanie praworządności Prawo i Sprawiedliwość oskarża obecną władzę.

Karol Nawrocki – król rolników

Karol Nawrocki opuścił oficjalną inaugurację polskiej prezydencji w Unii, by protestować z garstką rolników, najbardziej uprzywilejowaną i roszczeniową grupą interesu. Czy jako prezydent RP też będzie się zachowywał jak Andrzej Lepper?

Meloni u Trumpa. Porażka Tuska. I Dudy

U progu rozpoczęcia polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej prezydent elekt USA pokazał, że jedność polityczna Wspólnoty to fikcja.

Prof. Ewa Łętowska: Prawno-polityczny przekładaniec

Pod uchwałą z 30 grudnia 2024 r. w sprawie sprawozdania finansowego Komitetu Wyborczego PiS z wyborów do Sejmu i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej mogłaby się śmiało podpisać wyrocznia delficka.

Marek Kozubal: Macierewicz, zdrada dyplomatyczna i Rosjanie

Ryzyko, które podjął gen. Jarosław Stróżyk, wskazując Macierewicza jako potencjalnego sprawcę „zdrady dyplomatycznej”, może obrócić się przeciwko niemu lub… wzmocnić państwo.

Reaktywna, nieprzemyślana, bez pomysłu. Taka była polityka historyczna w 2024 roku. Jaka będzie w tym?

80. rocznica zakończenia II wojny światowej najpewniej upłynie w atmosferze konfliktu, zamiast stać się dużym międzynarodowym wydarzeniem.

Jędrzej Bielecki: Główny cel polskiej prezydencji w UE? Zwycięstwo Trzaskowskiego

W ciągu najbliższych miesięcy Donald Tusk będzie chciał pokazać wyborcom w kraju, że tylko jego formacja potrafi „wykorzystać” Unię Europejską z korzyścią dla Polski.

Kataryna: Odwaga rozwagi

Tomasz Lis: „Albo dwóch członków Państwowej Komisji Wyborczej z Koalicji Obywatelskiej to kompletni idioci, albo byli szantażowani, albo Tusk postanowił odpuścić, bo priorytetem jest uznanie wyniku wyborów prezydenckich”. Roman Giertych: „Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej, którzy przyjęli sprawozdanie finansowe Prawa i Sprawiedliwości na podstawie rzekomego wyroku Sądu Najwyższego, powinni jutro dostać zarzuty przekroczenia uprawnień”.

Mariusz Cieślik: PiS i peace

Co może odpowiedzieć Sheyla Bonnick z Sounds of Boney M zapytana o PiS? „Peace and love”!

Tomasz P. Terlikowski: Na jakie listy pasterskie czekam

Jest wielkim wyzwaniem dla katolików, by rok jubileuszowy, który rozpoczął się właśnie w Kościele, rzeczywiście stał się czasem nadziei.

Paweł Konzal: Prawo rozwoju

Od 35 lat Sejm średnio co dwa dni przyjmuje nową ustawę. Wprowadzenie warunku usunięcia jednego przestarzałego aktu prawnego przed akceptacją przez prezydenta każdego nowego mogłoby wzmocnić jego pozycję ustrojową i być prorozwojową propozycją, atrakcyjną dla wyborców spoza tzw. twardego elektoratu.

Jan Bończa-Szabłowski: Santo Santore – śpiewać

Gdybyśmy byli narodem myślącym, Lotnisko Chopina zaprosiłoby na swój jubileusz Irenę Santor.

Jan Maciejewski: Święta, których nie było

Świętowanie jest zachwytem. Święte dni są po to, żeby wewnętrzna natura rzeczy wyszła na wierzch, rozbłysła jaśniej, tak by można się było nią w spokoju napawać.

Bogusław Chrabota: Dlaczego Putin musi przegrać tę wojnę

Pewnie i Hitler trafiłby do mauzoleum ludzkiej pamięci, jak Stalin czy Napoleon, gdyby wygrał wojnę. Szczęśliwie stało się inaczej. Dlatego Putin musi przegrać wojnę, byśmy mieli prawo wykluczyć go z historii.