Lego nie przejdzie na ekologiczny plastik, wcale nie jest taki eko

Duński producent zabawek Lego zakończył program tworzenia nowej, ekologicznej wersji swoich plastikowych klocków. Okazało się, że nowy ekologiczny materiał ma większy ślad węglowy niż plastikowe klocki produkowane na bazie ropy naftowej – poinformował „Financial Times”.

Publikacja: 25.09.2023 11:53

Lego obiecywało do końca dekady zastąpienie plastikowych klocków na bazie ropy naftowej klockami wyk

Lego obiecywało do końca dekady zastąpienie plastikowych klocków na bazie ropy naftowej klockami wykonanymi z materiałów zrównoważonych

Foto: Bloomberg

Lego odkryło, że klocki wykonane z przetworzonego politereftalanu etylenu (RPET) będą prowadzić do wyższej emisji dwutlenku węgla. „Przetestowaliśmy setki materiałów. Znalezienie takiego materiału po prostu nie było możliwe” – powiedział dziennikowi „Financial Times”, dyrektor naczelny Lego Niels Christiansen.

Lego obiecywało do końca dekady zastąpienie plastikowych klocków na bazie ropy naftowej klockami wykonanymi z materiałów zrównoważonych – przypomina agencja Reutera. W 2020 roku firma rozpoczęła prace mające na celu zastąpienie plastikowych klocków materiałami zrównoważonymi. Trudność polegała na znalezieniu materiału, który byłby przyjazny dla środowiska, ale dawałby ten sam kolor, połysk i dźwięk co plastikowe klocki produkowane na bazie ropy naftowej.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Biznes
Tajemniczy wzrost kursu Allegro na giełdzie. Co dalej?
Biznes
Jaka będzie przyszłość rolnictwa?
Biznes
Włodzimierz Schmidt, prezes IAB Polska: Za sprawą AI wszyscy wchodzimy w nową erę
Biznes
Jest nowa szefowa PARP. "Agencja trafia w najlepsze ręce"
Biznes
USA chcą złagodzenia ograniczeń dotyczących marihuany
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?