Ranking Wydziałów Prawa: Najlepsze prawo jest w Krakowie i Warszawie

RANKING „Rz" | Wśród uczelni publicznych zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, a niepublicznych – warszawska Akademia Leona Koźmińskiego.

Aktualizacja: 13.07.2016 14:44 Publikacja: 13.06.2016 05:00

Od lewej Ewa Usowicz zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, Tomasz Giaro, dziekan elekt Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Monika Całkiewicz, prorektor ds. Studiów Prawniczych Akademii Leona Koźmińskiego, Mieczysława Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelnia Łazarskiego, Emil W. Pływaczewski, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Lech Gardocki, dziekan Wydziału Prawa SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Janina Błachut, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

W V Rankingu Wydziałów Prawa na podium w kategorii uczelnie publiczne znalazły się wydziały z Krakowa, Białegostoku i Warszawy. Po raz pierwszy też oddzielnie sklasyfikowaliśmy uczelnie niepubliczne. Zwyciężyło Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, tuż za nim uplasowała się Uczelnia Łazarskiego, a na trzecim miejscu SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

O miejscu w rankingu decydowały wyniki uzyskane w trzech kategoriach: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Sądy i trybunały
Adam Bodnar ogłosił, co dalej z neosędziami. Reforma już w październiku?
Prawo dla Ciebie
Oświadczenia pacjentów to nie wiedza medyczna. Sąd o leczeniu boreliozy
Prawo drogowe
Trybunał zdecydował w sprawie dożywotniego zakazu prowadzenia aut
Zawody prawnicze
Ranking firm doradztwa podatkowego: Wróciły dobre czasy. Oto najsilniejsi
Prawo rodzinne
Zmuszony do ojcostwa chce pozwać klinikę in vitro. Pierwsza sprawa w Polsce