Za łóżko w Szpitalu Narodowym wcale nie płacą więcej - rozmowa z dr. Arturem Zaczyńskim

Podliczającym dziś koszty działania Szpitala Narodowego zalecałbym policzyć koszty kadry oraz dokładnie zapoznać się ze strategią walki z pandemią opublikowaną na stronach Ministerstwa Zdrowia – mówi dr Artur Zaczyński, dyrektor Szpitala Narodowego.

Aktualizacja: 08.12.2020 07:49 Publikacja: 08.12.2020 07:16

Za łóżko w Szpitalu Narodowym wcale nie płacą więcej - rozmowa z dr. Arturem Zaczyńskim

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Posłowie KO zwracali uwagę na konflikt interesów przy szacowaniu kosztów funkcjonowania szpitala tymczasowego. AOTMiT miało konsultować go z kierownictwem MSWiA, czyli m.in. z Panem, jednocześnie beneficjentem.

Dr Artur Zaczyński, neurochirurg, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala MSWiA, dyrektor Szpitala Narodowego: Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zawsze konsultuje wycenę rachunek kosztów świadczeń ze szpitalami. Jest to założenie do wyceny świadczeń, a nie sama wycena. Ona jest po stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. Koszty funkcjonowania każdego szpitala są inne, a ponieważ CSK MSWiA w Warszawie jest pierwszym działającym szpitalem dysponującym szpitalem tymczasowym, dane kosztowe dotychczasowej działalności wysłaliśmy do odpowiednich instytucji, bo tylko tak możliwe jest prawidłowe zaplanowanie finansowania. Przekazaliśmy dane ile realnie kosztuje nas leczenie, zaopatrzenie, logistyka, etc. Taryfikacja to proces ciągły. Niedługo będziemy podsumowywać koszty pierwszego etapu działania szpitala i wyślemy je do AOTMiT. A kiedy zaczną funkcjonować kolejne szpitale tymczasowe, zrobią to samo. Dokładną analizę poniesionych kosztów przeanalizujemy również z płatnikiem publicznym, aby nie było niepotrzebnych oskarżeń i niedomówień.

Pozostało 82% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Sądy i trybunały
Po co psuć świeżą krew, czyli ostatni tegoroczni absolwenci KSSiP wciąż na lodzie
Nieruchomości
Uchwała wspólnoty musi mieć poparcie większości. Ważne rozstrzygnięcie SN
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Śmierć nastolatek w escape roomie. Jest wyrok