Aktualizacja: 05.07.2017 10:16 Publikacja: 05.07.2017 10:16
KKLW, reprezentując firmę Gülermak A.S, zakwestionowała zapisy SIWZ, twierdząc, że postawione wymagania były nieproporcjonalnie wysokie do zakresu wymaganych prac i zbyt ograniczające liczbę potencjalnych wykonawców zamówienia. GDDKiA uznała odwołanie i wprowadziła wszystkie proponowane zmiany w zapisie treści specyfikacji SIWZ. Decyzję GDDKiA potwierdziła także Krajowa Izba Odwoławcza.
Ze strony KKLW firmę Gülermak A.S reprezentował Partner mec. Jacek Kosiński oraz radca prawny Wojciech Kowalczuk.
Zasiłek dla bezrobotnych, określany jako „kuroniówka”, jest formą wsparcia finansowego, które ma zrekompensować brak dochodów w związku z utratą pracy. Aby otrzymać to świadczenie, trzeba spełnić określone warunki. Ile wynosi ono w tym roku?
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Ścisłej ochronie prawnej podlegać będzie dodatkowo siedem gatunków ptaków. Zakaz polowań zaproponowany w projekcie rozporządzenia ma objąć ok. 126 tys. myśliwych, członków Polskiego Związku Łowieckiego.
Rząd chce obłożyć akcyzą grzałki do tytoniu i płynów nikotynowych. To nie są wyroby akcyzowe, ale taki zamiar trzeba zgłosić Brukseli. To się jednak nie stanie.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Rodzice, którzy pobierają świadczenie wychowawcze 800 plus, powinni pamiętać o konieczności złożenia wniosku na nowy okres świadczeniowy w 2025 r. Nabór rozpocznie się już niedługo. Od kiedy można składać dokumenty?
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Połączenie sił z zespołem Hogan Lovells przyniosło firmie Rödl & Partner niemal 30 nowych specjalistów, w tym uznanych prawników i ekspertów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński z radością ogłasza awanse w swoim zespole, które od stycznia 2025 roku wzmacniają strukturę organizacyjną firmy. Decyzje o awansach to nie tylko wyraz uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu pracowników, ale także element strategicznego rozwoju kancelarii, który jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby klientów.
Prawnicy Kancelarii KKLW z praktyki postępowań sądowych odnieśli sukces w sprawie o zapłatę za wykonane roboty budowlane. Trwający 12 lat proces klientowi kancelarii osłodziły wypłacone odsetki.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
Prawnicy, którzy publikują specjalistyczne teksty na stronie kancelarii, mogą skorzystać z preferencyjnych 50 proc. kosztów uzyskania przychodów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas