RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 30.08.2016 06:57 Publikacja: 29.08.2016 19:57
W całej zjednoczonej Europie mnożą się manifestacje przeciw TTIP. Na zdjęciu protest w Rzymie w maju tego roku
Foto: AFP
Sigmar Gabriel, wicekanclerz Niemiec, przyznał otwarcie w wywiadzie dla ZDF to, o czym po cichu od pewnego czasu mówi się w Brukseli i Waszyngtonie.
– W mojej opinii negocjacje ze Stanami Zjednoczonym de facto poniosły porażkę, choć nikt nie chce tego przyznać. W ciągu trzech lat negocjacji i 14 rund rozmów nie udało się zamknąć ani jednego z 27 dyskutowanych rozdziałów. Jednym z powodów, dla którego nie ma przełomu, jest to, że my, Europejczycy, nie chcemy poddać się naciskom Stanów Zjednoczonych – oświadczył Gabriel, który jest także liderem SPD.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Największym wrogiem Izraela jest Iran, który geograficznie jest daleko, ale z jakiegoś dziwnego powodu cały czas myśli o zniszczeniu nas - mówi rabin Szalom Dow Ber Stambler, szef polskiego oddziału Chabad Lubawicz, który jest pierwszym gościem nowego podcastu „Rzeczpospolitej” pod nazwą „Globalny Chrząszcz”.
Już od ponad tysiąca dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
„Nie rozumiesz, jak wpłynęłoby to na stabilność naszych rynków finansowych” – miał warknąć kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na argumenty prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie konfiskaty rosyjskich środków.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Słowa używane przez młodzież a nie zrozumiałe przez starszych to ich forma buntu. W ten sposób śmieją się z nas – mówi Bartek Chaciński, juror w plebiscycie „Młodzieżowe Słowo Roku”, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”.
Stany Zjednoczone to jeden z kluczowych dostawców węglowodorów do UE. Eksport ropy naftowej z USA do Europy Północno-Zachodniej na początku roku może jednak spaść ze względu na wzrost stawek za fracht i mniejszą różnicę w cenach między amerykańską ropą West Texas Intermediate a kontraktami terminowymi na ropę Brent – prognozują analitycy ankietowani przez Reutersa.
Dzięki zwycięstwu Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych patrioci w Europie otrzymali szansę na zmianę swojego losu - mówił w wywiadzie dla dziennika "Magyar Nemzet" węgierski premier Viktor Orbán.
Elfy dopracowały zabawki, obsługa naziemna przygotowała sanie, a czerwony nos lampy antykolizyjnej Rudolfa został wypolerowany. NORAD – Dowództwo Obrony Powietrznej i Kosmicznej Ameryki Północnej, które co roku śledzi trasę przelotu sań Świętego Mikołaja – poinformował, że prezenty są już w drodze. Gdzie śledzić trasę świętego Mikołaja?
Ci sami politycy, którzy kilka lat temu krytykowali PiS za ich podejście do kwestii uchodźców, dziś weszli w ich buty. Mówiąc o potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, w istocie podsycają strach przed obcym. Najlepszym tego przykładem jest wypowiedź Piotra Zgorzelskiego z PSL.
Perturbacje związane z wyborem nowego prezydenta mogą spowodować, że cały proces decyzyjny państwa, nominacyjny, legislacyjny, kontroli nad armią i sprawami międzynarodowymi, się zatnie. Nie warto zbliżać się do tak apokaliptycznego scenariusza.
Posiadaniu broni atomowej przez Ukrainę sprzeciwia się 20 proc. badanych – wynika z sondażu, który przeprowadzony został przez Międzynarodowy Kijowski Instytut Socjologii.
Konsumenci nie chcą kupować elektrycznych aut i koncernom samochodowym grożą wielkie kary. Domagają się od KE ich zawieszenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas