Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.02.2018 17:14 Publikacja: 15.02.2018 11:28
Smartfony to bardzo wygodne urządzenia. Dzięki technologiom od dawna nie trzeba już nawet pracowicie wklepywać hasła do wyszukiwarki czy szukać funkcji – wystarczy użyć komend głosowych, by urządzenie zrobiło co należy. Okazuje się, że korzystanie z tej opcji ma ciekawe implikacje. Oprogramowanie może bowiem nagrywać potem fragmenty naszych rozmów, reagując na wypowiadane w pobliżu słowa.
Paweł Korzeniowski z NOIZZ odkrył, że w historii swojej aktywności (history.google.com) może znaleźć parosekundowe fragmenty rozmów, pytanie skierowane do kolegi oraz wszystkie wyszukiwania głosowe. Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości doradza skasowanie plików z historii oraz zaklejanie mikrofonu urządzenia jeżeli z niego nie korzystamy. To kolejna rzecz, którą należy w swoich urządzeniach zaklejać – zaleca się przecież zaklejanie kamery w laptopach.
Największa od 2009 r. liczba firm w Niemczech ogłosiła upadłość. Lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej i eksporcie w listopadzie nie wpłynęły na prognozy dla gospodarki całego kraju, które wciąż są złe.
Serbskie Air Serbia i uzbeckie Qanot Sharq znacznie zmniejszyły siatkę swoich rosyjskich połączeń. A azerski AZAL skasował wszystkie rejsy z Baku do Kazania.
Polska jest na siódmym miejscu na świecie w rankingu mocy narodowych paszportów. Czerwona książeczka z orłem w koronie pozwala na wjazd bez wizy do 188 krajów. Słabsze są paszporty m.in. Czech, Węgier czy USA.
Jest czwartek, 9 stycznia na „Twój Biznes” codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dzisiaj omówimy propozycję Trumpa dotyczącą zwiększenia wydatków na obronność w NATO, uniezależnienie Europy od rosyjskiego gazu, nowe sankcje administracji Bidena oraz współpracę Polski z krajami bałtyckimi w zabezpieczeniu systemu energetycznego.
Podstawowy problem z wypowiedziami amerykańskiego prezydenta elekta, w których domaga się zwiększenia wydatków na obronność przez europejskich sojuszników, leży w tym, że… akurat w tym wypadku ma rację.
W mijającym roku zmieniło się kierownictwo Teatru TV (Michał Kotański i Wojciech Majcherek), a widzowie uznali, że najbardziej lubią oglądać spektakle, które już znają.
Dziennik „The Washington Post” poinformował, że zamierza zwolnić 4 procent zatrudnionych. Oznacza to, że około 100 osób straci swoje stanowiska w różnych działach biznesowych.
Tomasz Lis: „Albo dwóch członków Państwowej Komisji Wyborczej z Koalicji Obywatelskiej to kompletni idioci, albo byli szantażowani, albo Tusk postanowił odpuścić, bo priorytetem jest uznanie wyniku wyborów prezydenckich”. Roman Giertych: „Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej, którzy przyjęli sprawozdanie finansowe Prawa i Sprawiedliwości na podstawie rzekomego wyroku Sądu Najwyższego, powinni jutro dostać zarzuty przekroczenia uprawnień”.
Co może odpowiedzieć Sheyla Bonnick z Sounds of Boney M zapytana o PiS? „Peace and love”!
Wydawca "Gazety Polskiej" oraz jej redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz i redaktor Piotr Lisiewicz mają przeprosić byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Marka Safjana za publikację z lipca 2021 roku - zdecydował w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie.
To będzie rok agresywnej walki konkurencyjnej, inwestycji i przyspieszenia w internecie - zapowiada Tomasz Ramza, szef Grupy RMF. Rozmowa o mobbingu, strategii, Polskim Radiu, TVN i o tym, czy Tomasz Terlikowski będzie mówił głosem Roberta Mazurka.
O rosnącej biedzie w USA i majątkach miliarderów. O złości francuskich przedmieść i strachu bourgeois. O federalizacji i rozpadzie Europy, o sztucznej inteligencji i Marksie. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r.
W wieku 73 lat, po długiej chorobie, zmarł Piotr Pytlakowski, dziennikarz śledczy, autor książek i scenarzysta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas