Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 01.02.2018 09:01 Publikacja: 01.02.2018 08:18
Foto: rp.pl
„Haaretz” przytacza zapisy, które znalazły się w art. 55 przegłosowanej w piątek w Sejmie (a w nocy ze środy na czwartek w Senacie) nowelizacji ustawy o IPN, które nakładają karę do trzech lat więzienia lub grzywnę na tego, kto „publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie".
„Izraelskie media, politycy i Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie sprzeciwili się ustawie, a taka reakcja najwyraźniej zaskoczyła polski rząd - i doprowadziła do lawiny antysemickich wypowiedzi, w tym na portalach społecznościowych i w polskich mediach” – pisze „Haaretz”. I dodaje, że media publiczne są ściśle kontrolowane przez prawicową rządzącą partię Prawa i Sprawiedliwości.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że 14 grudnia Ukraińcy zniszczyli rekordową liczbę rosyjskich pojazdów wojskowych (chodzi o pojazdy nieopancerzone, przede wszystkim o ciężarówki i cysterny).
Podmioty przemysłowe z terenu Unii Europejskiej coraz dobitniej mówią o potrzebie zmian w podejściu do sektora. Są za realizacją polityki klimatycznej, ale z uwzględnieniem ochrony konkurencyjności europejskiej gospodarki – mówi Damian Fogel, dyrektor biura regulacji i handlu gazem w Orlenie.
Co przyniesie nowa kadencja Donalda Trumpa, czy istnieje szansa na zakończenie w przyszłym roku wojny w Ukrainie, czy grozi nam globalna wojna handlowa, co się będzie działo na Bliskim Wschodzie – mówi o tym Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu Świat „Rzeczpospolitej”. Rozmowa odbyła się w ramach cyklu „Perspektywy 2025” w którym analizujemy najważniejsze wydarzenia i procesy, jakich doświadczymy w przyszłym roku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemieckie SPD w swoim programie wyborczym wyklucza możliwość przekazania pocisków Taurus Ukrainie.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Jak powiedział podczas konferencji prasowej Donald Tusk, „mamy hybrydową – coraz gorętszą – wojnę na polskiej granicy”.
Wniosek o ściganie polityka PiS Marcina Romanowskiego tzw. czerwoną notą został złożony dziś rano i trafił już do Sekretariatu Generalnego Interpolu. Do sądu wpłynął także wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania (ENA) w stosunku do byłego wiceministra sprawiedliwości.
- Proszę porównać ceny masła z początków rządów PiS i dzisiaj. Wtedy zobaczycie państwo, jak ta cena wzrastała i kto ponosi za to odpowiedzialność - mówił na konferencji prasowej prezydent Warszawy, kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.
Jarosław Kaczyński odniósł się do sprawy posła PiS Marcina Romanowskiego, który ścigany jest listem gończym. Odpowiedź prezesa PiS może zaskakiwać.
Rzucone przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych na rynek masło może odbić się Donaldowi Tuskowi i Koalicji Obywatelskiej czkawką. Kiedy bowiem liberałowie zaczynają regulować ceny masła, część ich wyborców może zacząć zadawać sobie pytanie, czy jest to nadal ich rząd?
Od ponad roku Fundacja Wolność i Demokracja czeka na decyzję władz ukraińskich pozwalającą na przeprowadzenie ekshumacji Polaków zabitych w czasie wojny w Puźnikach.
Nikt nie spodziewał się ucieczki i ukrywania się posła Marcina Romanowskiego - mówi prof. Piotr Uziębło z Uniwersytetu Gdańskiego. - Ewentualne pozbawianie środków na prowadzenie biura poselskiego byłoby co najmniej dyskusyjne - dodaje.
Marcin Romanowski ma zwolnienie lekarskie do 23 grudnia, do tego momentu jego nieobecność na posiedzeniach Sejmu jest usprawiedliwiona (…) Do momentu efektywnego pozbawienia wolności będziemy zmuszeni wypłacać środki na jego biuro i uposażenie, bo nie ma podstawy prawnej, żeby tego nie robić - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas