Sojusz polsko-brytyjski

Po brexicie Londyn i Warszawa będą zacieśniały współpracę, pomijając Unię, która często zamiast pomagać, przeszkadzała – pisze członek brytyjskiej Izby Gmin.

Aktualizacja: 31.08.2017 19:35 Publikacja: 30.08.2017 21:49

Sojusz polsko-brytyjski

Foto: AFP

Jest wiele powodów, dla których partnerstwo między dwoma krajami może kwitnąć. Istotną rolę odgrywają czynniki historyczne, tradycja wspólnie podejmowanych działań czy współpraca dotycząca zagadnień o znaczeniu strategicznym, jak kwestie obronne czy handel. Wspólna wizja przyszłości jest konieczna, szczególnie w czasach, kiedy polityczna destabilizacja w alarmującym tempie ogarnia wszystkie zakątki naszego globu.

Na szczęście, patrząc z pozycji Polski, można zaobserwować, że więcej ma ona przyjaciół niż wrogów. W szczególności jest to dwóch jej najbliższych sojuszników: Niemcy i Wielka Brytania. Oba kraje są dla Polski ważnymi partnerami handlowymi i oba są też liczącymi się na arenie międzynarodowej graczami. Tak Niemcy, jak i Wielka Brytania współpracują z Europą, by stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie przyszłość, pomimo różnic w postrzeganiu roli Unii Europejskiej.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Opinie polityczno - społeczne
Jędrzej Bielecki: Po spotkaniu z Zełenskim w Rzymie. Donald Trump wini teraz Putina
Opinie polityczno - społeczne
Hobby horsing na 1000-lecie koronacji Chrobrego. Państwo konia na patyku
felietony
Życzenia na dzień powszedni
Opinie polityczno - społeczne
Światowe Dni Młodzieży były plastrem na tęsknotę za Janem Pawłem II
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Opinie polityczno - społeczne
Co nam mówi Wielkanoc 2025? Przyszłość bez wojen jest możliwa