Aktualizacja: 24.11.2017 10:29 Publikacja: 24.11.2017 10:29
Foto: www.sxc.hu
Kontrowersyjny projekt dyrektywy o prawie autorskim na Jednolitym Rynku Cyfrowym przewiduje, że na serwisy internetowe zostanie nałożony obowiązek stosowania oprogramowania filtrującego treści zamieszczanych przez użytkowników, takich jak np. filmy czy fotografie (art. 13 projektowanej dyrektywy).
W ocenie organizacji społecznych (Fundacja Centrum Cyfrowe Fundacja Nowoczesna Polska Fundacja ePaństwo Fundacja Panoptykon Helsińska Fundacja Praw Człowieka Stowarzyszenie Wikimedia Polska Greenpeace Polska Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" Startup Poland Fundacja Culture Shock Stowarzyszenie EBIB Stowarzyszenie Bibliosfera.org Fundacja Szkoła z Klasą Fundacja Pole Dialogu Koalicja Otwartej Edukacji KOED Fundacja Naukowa Przyjaciół Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego „Klio" Creative Commons Polska) art. 13 stanowi zagrożenie dla otwartego internetu.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Z kartą Simplicity od Citibanku można zyskać nawet 1100 zł, w tym do 500 zł już przed świętami.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Wzrost cen papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Podniesienie składki ZUS oraz wyższe stawki podatku od nieruchomości – na te m.in. podwyżki w 2025 r. powinniśmy się przygotować.
Od 1 stycznia 2025 roku nastąpi wzrost maksymalnych stawek podatku od nieruchomości. Wiele gmin już podjęło uchwały o podwyżkach. Sprawdzamy, gdzie już wiadomo, że wzrośnie podatek od nieruchomości.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna apelują o bezpieczny zwrot lub oddanie do utylizacji preparatów do fumigacji nabytych przez osoby nieuprawnione. Apel ma związek z ostatnimi przypadkami śmiertelnych zatruć środkami na gryzonie zawierającymi fosforek glinu.
Ekonomiści zgadzają się co do diagnozy problemów gospodarczych toczących Unię Europejską. Gdy jednak dochodzi do kwestii spójności Europy w realizacji celów, wiara w sukces nieco topnieje.
Ekonomiści zgadzają się co do diagnozy problemów gospodarczych toczących UE. Ale w kwestii spójności Europy w realizacji celów, wiara w sukces topnieje.
Może nie warto stawiać na mnożące się kolejne regulacje i dotacje, jeśli naprawdę chcemy, by Unia Europejska odzyskała konkurencyjność? Bo na razie to utraciliśmy instynkt łowcy i świat nam ucieka.
Dyrektywa ws. należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CS3D) nakłada obowiązki, które wymagają od wskazanych przedsiębiorstw przeprowadzenia kompleksowej analizy swoich globalnych łańcuchów dostaw.
Unia Europejska aktywnie wspiera cyfrową transformację przedsiębiorstw w ramach Przemysłu 4.0, oferując granty i programy takie jak „Ścieżka SMART” i „Dig.IT”. Umożliwiają one firmom dostosowanie się do nowych technologii i zwiększenie konkurencyjności na rynku.
Po raz pierwszy od 25 lat Parlament Europejski nie odrzucił żadnego z kandydatów na komisarzy. To wcale jednak nie jest oznaką zgody między partiami europejskiego głównego nurtu.
Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że wysłał do prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa list, w którym wspomniał między innymi o kwestii reparacji za szkody wyrządzone Polsce przez Niemcy w czasie II wojny światowej.
W kwestii cyberbezpieczeństwa jesteśmy świadkami próby legitymizacji kontrowersyjnych instytucji prawnych rzekomymi wymogami unijnymi. To przykład tzw. goldplatingu – mówi prof. Tomasz Siemiątkowski, adwokat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas