Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 16.01.2018 12:57 Publikacja: 15.01.2018 18:50
„W trumnie kieszeni nie ma” – w ten sposób swoje podejście do pieniędzy prezydent Rosji przedstawił w rozmowie z amerykańskim reżyserem Oliverem Stone’em
Foto: AFP
W związku z toczącą się kampanią wyborczą powraca temat dochodów rosyjskich polityków. Pierwszy ze swoich dochodów rozliczył się kandydat komunistów Paweł Grudinin, dyrektor słynnego podmoskiewskiego sowchozu im. Lenina. W ciągu sześciu lat zarobił ponad 157 mln rubli (równowartość 9,5 mln zł). By ubiegać się o najwyższy urząd w Rosji, musiał – jak napisała agencja TASS – zrezygnować z pięciu rachunków w austriackich bankach i pozbyć się zagranicznych papierów wartościowych wartych 7,5 mld rubli (450 mln zł).
Ukraińskie oddziały utraciły miejscowość Kurachowe, której broniły od października. Rosjanie mogą teraz próbować atakować na zachód, na Zaporoże.
Pierwsze wyzwanie dla polskiego przewodnictwa w Brukseli: zbudować wspólny front przeciw kampanii właściciela X na rzecz skrajnej prawicy.
Niemieccy politycy są jednak zgodni, że nie ma mowy o przeznaczeniu na obronność 5 proc. PKB, czego oczekuje Donald Trump.
Grenlandia może uzyskać niepodległość, jeśli chcą jej mieszkańcy, ale jest mało prawdopodobne, że stanie się częścią Stanów Zjednoczonych – powiedział minister spraw zagranicznych Danii. Prezydent-elekt Donald Trump nie wykluczył użycia siły w celu przejęcia kontroli nad wyspą.
Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew wysuwa żądania pod adresem Armenii. Demonstruje władzom w Erywaniu, ale też Kremlowi, kto tak naprawdę rządzi na Kaukazie Południowym.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Gen. Keith Kellogg, specjalny wysłannik Donalda Trumpa ds. Rosji i Ukrainy zapowiada, że wojna zakończy się w „bliskiej przyszłości”.
Karol Nawrocki rozpoczął kolejną fazę kampanii i chce się przedstawić jako kandydat prawicowy, atrakcyjny również dla elektoratu Konfederacji. Zapowiada walkę o wyborców na prawo od PiS i uderza w Rafała Trzaskowskiego, obwiniając go za błędy rządu Donalda Tuska.
Minister finansów Andrzej Domański podjął decyzję w sprawie wypłaty pieniędzy dla PiS po uchwale PKW. Na ten moment wybrnął z impasu, w jakim znalazł się po decyzji Państwowej Komisji Wyborczej.
Karol Nawrocki, prezes IPN i kandydat popierany przez PiS w wyborach prezydenckich powtórzył na konferencji prasowej słowa, które padły w wywiadzie dla Polsat News. Nawrocki stwierdził, że „nie wyobraża sobie sytuacji, w której państwo odpowiedzialne za śmierć 120 tys. Polaków, niewyrażające zgody na podjęcie ekshumacji, nierozliczające się ze swojej przeszłości, będzie współtworzyła międzynarodowe instytucje, takie jak UE i NATO”
PiS nie od dziś jest przekonany, że Opatrzność wyznaczyła mu szczególną rolę w dziejach Polski i świata. Czy fakt, że wybory prezydenckie wyznaczono na 18 maja, dzień 105. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jest tego oznaką?
Donald Tusk odniósł się w serwisie X do wypowiedzi Karola Nawrockiego na temat możliwości wejścia Ukrainy do NATO i UE.
Gdy blokuje się pieniądze dla największej partii opozycyjnej u progu kampanii wyborczej, argumenty muszą być twarde i niepodważalne, a nie oparte na interpretacjach i kreacji wspartej głosami prawnych autorytetów. Może wyjść z tego kłopot.
Dlaczego prezydent Andrzej Duda zdecydował się wywołać polityczną awanturę, podważając porządek międzynarodowy, dzięki któremu chcemy kiedyś rozliczyć np. zbrodnie Putina w Ukrainie?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas