Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 17.11.2017 09:06 Publikacja: 17.11.2017 08:50
10 zdjęć
ZobaczFoto: Tesla
Pierwszy z zaprezentowanych modeli to Tesla Roadster, zapowiadany jako najszybsze produkcyjne auto na świecie. Samochód ma rozpędzać się do 100 km/h w 1,9 s. 160 km/h zobaczymy po 4,2 s. Prędkość maksymalna też jest imponująca - 402 km/h. Jednocześnie właściciel Tesla Motors Elon Musk dodał, że osiągi mogą być jeszcze lepsze.
Na tę chwilę nie znamy wielu szczegółów dotyczących pojazdu. Musk przekazał, że na jednym ładowaniu samochód będzie mógł pokonać około 1000 kilometrów. Samochodem będą mogły podróżować maksymalnie cztery osoby.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Niezwykle wysoki poziom zachorowań w fabryce Tesli w Grünheide wywołuje zaniepokojenie. Najpierw w kierownictwie fabryki, potem wśród pracowników, po odwiedzinach chorych pracowników w domu. Teraz w sprawę angażuje się sam szef Tesli - Elon Musk.
Rozległe imperium biznesowe Elona Muska może wkrótce uczynić go pierwszym bilionerem na świecie. Sukces biznesowy Muska uczynił go jedną z najbardziej wpływowych — i kontrowersyjnych — osób na świecie.
Prezes Tesli Elon Musk skomentował informacje ws. posiadanego przez przywódcę Czeczenów samochodu Cybertruck. Ramzan Kadyrow twierdzi, że otrzymał pojazd elektryczny od amerykańskiego miliardera.
NASA współpracuje ze SpaceX Elona Muska, który jest gotów pomóc w ściągnięciu astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jak na razie nie potrafi tego zrobić Boeing, który ich tam wysłał.
Akcje Tesli wystrzeliły w górę po lepszych od oczekiwań wynikach dostaw za drugi kwartał. Walory producenta pojazdów elektrycznych zamknęły się w piątek na poziomie 251,55 USD. Ubiegły rok zakończyły ceną 248,48 USD za papier, ale w kwietniu spadły do aż 138,80 USD.
Elonowi Muskowi i zarządowi Tesli grozi pozew akcjonariuszy w związku ze sprzedażą akcji Tesli o wartości 7,5 miliarda dolarów pod koniec 2022 r. Musk przedął je tuż przed publikacji raportu o danych na temat sprzedaży ze stycznia 2023 r., który spowodował gwałtowny spadek ceny akcji.
Inwestor Michael Perry złożył w czwartek pozew sądowy, w którym oskarżył Elona Muska o sprzedaż akcji Tesli wartych 7,5 mld USD tuż przed ogłoszeniem rozczarowujących wyników kwartalnych. Akcje byłyby warte 55 proc. mniej, gdyby prezes producenta samochodów elektrycznych sprzedał je po opublikowaniu wyników za czwarty kwartał - twierdzi inwestor.
Straty Tesli z powodu pożaru zasilania fabryki w Grünheide pod Berlinem nie wyniosą „kilkuset milionów euro”, ale znacznie więcej. Bo okazuje się jednak, że ucierpiała nie tylko produkcja, ale i sama fabryka. Nie jest to jedyny kłopot Elona Muska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas