Odpowiedź Komendanta Głównego Policji na wystąpienie RPO w sprawie „podszywania się” policjantów pod dziennikarzy

Jak podaje RPO, Komendant Główny Policji poinformował Rzecznika, że posługiwanie się przez policjantów kamizelkami charakterystycznymi dla przedstawicieli mediów podczas meczu piłki nożnej na stadionie w Chorzowie w dniu 2.06.2017 r. uwarunkowane było realnym zagrożeniem zdrowia i życia osób uczestniczących w tym sportowym wydarzeniu.

Aktualizacja: 02.08.2017 14:24 Publikacja: 02.08.2017 13:57

Odpowiedź Komendanta Głównego Policji na wystąpienie RPO w sprawie „podszywania się” policjantów pod dziennikarzy

Foto: Fotorzepa/Roman Bosiacki

Komendant wyjaśnił, że w ramach działań Policji związanych z zabezpieczeniem tej imprezy, policjanci z zespołu monitorującego przebywali na stadionie w strefie przeznaczonej dla osób filmujących oraz robiących zdjęcia i byli ubrani w kamizelki obsługi. Mieli oni za zadanie rejestrowanie i obserwowanie wydarzeń w trakcie trwania spotkania. Podkreślał przy tym skuteczność działań policjantów z zespołu monitorującego wskazując na zatrzymanych sprawców.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Aplikacje i egzaminy
Oto najlepsze uczelnie dla przyszłych aplikantów. Opublikowano nowy ranking
Prawo rodzinne
Zaprzeczenie ojcostwa. Jest przełomowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego
Prawo w Polsce
Czy Polska wprowadzi podatek cyfrowy? Big techy i tak zapłacą
W sądzie i w urzędzie
Szybkie rozwody nie dla notariuszy. Urzędnik zakończy małżeństwo
Samorząd
Sąd: opłaty za groby i usługi pogrzebowe są pobierane bezprawnie
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń